Valimiz Sayın Ali Fuat Atik Beyağaç ve Kale İlçelerini Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Ali Fuat Atik Beyağaç ve Kale İlçelerini Ziyaret Etti

Valimiz Sayın Ali Fuat Atik, bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulunmak üzere ilk olarak Beyağaç, sonra Kale ilçelerimize gitti. 

 

 

İlçelerimizde protokol tarafından karşılanan Valimiz Ali Fuat Atik, Kaymakamlık, Belediye, Emniyet Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı ziyaretlerini gerçekleştirerek; Kaymakamlar, Belediye Başkanları, Emniyet Amirleri ve Jandarma Komutanlarından İlçelerin genel durumu, Covid-19 ile ilgili yürütülen çalışmalar, halkın güvenliği ve huzuruna yönelik yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ülke genelindeki koronavirüsle mücadele kapsamında Beyağaç ve Kale ilçelerimizde ilçe protokolleri ile birlikte maske, mesafe ve hijyen denetimi yapan Valimiz Ali Fuat Atik, hem denetimlerini gerçekleştirdi hem de vatandaşların ihtiyaç ve istekleri hakkında birinci ağızdan bilgi alarak sohbet etti.

 

 

Kale ilçe ziyaretinde özel bir televizyon kanalının canlı yayınına bağlanarak; “Denizlimize baktığımız zaman kurallara uyum üst düzeyde görülüyor, fakat dünyada ve ülkemizde olduğu gibi vaka sayısında ciddi bir artış var, ilimizde de bu gözlemlenmekte. Sayın bakanımızın talimatıyla ülke genelinde faaliyet başlattık, Denizli Valiliği olarak Vali Yardımcılarımız, Kaymakamlarımız, İl ve İlçe Müdürlerimiz, sahadayız. Ben de Kaymakam arkadaşlarımızla ilçelerde olmayı tercih ettim. Biz yine vatandaşımızı uyarmaya devam edeceğiz, tabi ki ısrarla ihlal edenlere de muhakkak cezai işlem uygulanacak ve cezanın tahsilatı da gerçekleştirilecek. Ama önceliğimiz tabi ki rehberlik edip onlara doğru olanı anlatmak. Şu anda Kale ilçemizde bu denetimleri yapıyoruz. Gördüğüm kadarıyla çok ciddi oranda kurallara uyulduğu gözleniyor. Bu durumu sıkı olarak takip edip tüm il geneline yayıp, inşallah kısa sürede hem ilimizden, hem ülkemizden hem de dünyadan bu virüsü kovmuş olacağız” dedi.