“Önlem için Ne Çok Erken, Müdahale için Ne Çok Geç!” 

“Önlem için Ne Çok Erken, Müdahale için Ne Çok Geç!” 

“Alzheimer ile Yaşamak” Alzheimer Sempozyumu’na davetlisiniz

Üsküdar Üniversitesi Nermin Tarhan Konferans Salonunda 20 Eylül 2023 Çarşamba günü “Önlem için Ne Çok Erken, Müdahale için Ne Çok Geç!” teması ile “Alzheimer ile Yaşamak” Alzheimer Sempozyumu gerçekleştirilecek.

Türkiye Alzheimer Derneği Kadıköy Şubesi ve Kadıköy Alzheimer Merkezi iş birliğinde düzenlenen sempozyumda;  

Üsküdar Üniversitesi Kurucu Rektörü, Yönetim Üst Kurulu Başkanı ve Sempozyum Onursal Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan ile Üsküdar Üniversitesi Nöroloji Ana Bilim Dalı Başkanı ve Sempozyum Başkanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ açılış konuşmalarını gerçekleştirecek.

Sempozyumun sabah oturumunda;

Prof. Dr. Nilgün Çınar “Alzheimer Hastalığında Tanı ve Tedavi”, Prof. Dr. Gökben Hızlı Sayar “Psikiyatri Penceresinden Alzheimer” ve Öğr. Gör. İdil Arasan Doğan “Alzheimer Hastalığında Bakım Veren Psikolojisi” konularını ele alacak.

Sempozyumun öğleden sonraki oturumunda ise;

Prof. Dr. Gökhan Oral “Alzheimer Hastalığında Hukuksal Meseleler ve Değerlendirme”, Öğr. Gör. Kübra Nur Menengiç “Alzheimer Hastalığında Fizyoterapi ve Rehabilitasyon”, Dr. Öğr. Üyesi Selin Karalı “Alzheimer Hastalığında Dil ve Konuşma Bozuklukları” ve Uzm. Hemşire Melis Kübra Duran da “Alzheimer Hastalığında Hemşirenin Rolü” konulu konuşma yapacak.            

20 Eylül Çarşamba günü saat 10.30’da Üsküdar Üniversitesi Merkez Yerleşke Nermin Tarhan Konferans Salonunda gerçekleştirilecek sempozyumda siz değerli basın mensubunu da aramızda görmekten mutluluk duyacağız.