MUTRO'DAN REHBERLERE TURİSTİK

MUTRO'DAN REHBERLERE TURİSTİK

Muğla Turist Rehberleri odası gezi düzenledi

Muğla Rehberler Odası ( Mutro) başkanı Hamdi Turhan odaya kayıtlı bulunan rehberler ile birlikte Muğla’yı yakından tanıdı.

 

Turizm cenneti Muğlayı daha iyi tanıtmak için yapılan organizasyonun amacı rehberlere daha iyi eğitim vermek, adeta açık hava müzesini andıran Muğlanın güzelliklerini tarihini Muğlaya gelen turistlere anlatmanın yolu Muğlayı yaşayarak tarihi hissederek anlatmak daha bi başka güzel.

  Mutro rehberler odası başkanı Hamdi Turhan Muğlayı her platformda tanıtmak için ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını söyledi.

 Mutro Rehberlerine yeni rota

 

Mutro Rehberlerine yeni rotaları Bafa Gölü çevresi yapılan inceleme gezisi Milas Müzesi, Heraklia Antik Kenti ve Labranda Antik Kentini kapsıyor.

 


Mutro’dan İletişim başkanlığı il müdürlüğüne teşekkür
Rehberler Odası Başkanı Hamdi Turhan’a, Bodrum Sorumlusu Pınar Kaya’ya, Heraklia’da ev sahipliği yapan Tamer Karabulut ve Sunay Karamık’a, Ayrıca inceleme gezilerine renk katan Cumhurbaşkanlığı İleşim Başkanlığı Personeli Erdal Şener’e,  Muğla Turizm İl müdürü Zekeriya Bingöl'e teşekkür etti. 

 

Katılım Bodrum rehberlerinden

Muğla Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü ve Muğla Turist Rehberleri Odası işbirliğinde Bodrum'da ikamet eden 22 üye, yeni rotalar hakkında bilgi edinmek ve turizm hareketliliğini çeşitlendirmek amacıyla ilk olarak Milas Uzunyuva Hekatomnos Müzesine ardından Kapıkırı&Heraklia bölgesine inceleme gezisi düzenlediler. İnceleme esnasında kendilerine

Kapıkırı bölgesinden Tamer Karabulut, Sunay  Karamık ve Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı Muğla Sorumlusu Erdal Şenel eşlik ettiler. Rehberler, Muğla İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr.Zekeriya  Bingöl'ün kendilerine Muğla ve çevresindeki antik kent ve müzeler ile yürüyüş rotaları hakkında destek olduklarını ve bu işbirliğinden dolayı başta İl Müdürü Dr.Zekeriya Bingöl’e ve emeği geçen herkese minnettar olduklarını belirttiler.