Merkezefendi'de 2 ayrı yapı mahkemeden satılıktır

Merkezefendi'de 2 ayrı yapı mahkemeden satılıktır

Merkezefendi'de 2 ayrı yapı mahkemeden satılıktır

Basın İlan Kurumu ilan portalı ilan.gov.tr internet sitesinde yayınlanan ilana göre;

T.C.
DENİZLİ 2. (SULH HUKUK MAH.) SATIŞ MEMURLUĞU
2022/17 SATIŞ

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANITAŞINMAZIN Özellikleri : Denizli İl, Merkezefendi İlçe, 767 Ada, 3 Parsel, GÜMÜŞÇAY Mahallesinde, tapuda arsa nitelikli taşınmazdır. Ancak üzerinde 2 katlı 2 ayrı yapı vardır. Mesken: bodrum katı 92 M2 müştemilat olarak kayıtlı olup, fiiliyatta 2 oda 1 salon, antre, mutfak, banyo ve wc yapılmış meskenin giriş kapısı demir, iç kapıları ve pencereleri ahşap, mutfakta tezgah altı ve üstü dolapları takılı, duvar ve tavan kısımları sıvalı-boyalı, sobalıdır. Bakımsız durumda içinde atıl eşyalar vardır. Üst katı yol kotundaolup,141M2. Yüzölçümlü, tek bölümden oluşan, zemin ve tavan kısımları ahşap, duvarları sıvalı boyalı, bahçe kısmının üstü kapatılarak işyerine dahil edilmiş, kiremit çatı ile örtülü, bireysel doğalgazlı ve kaloriferli, kahvehane olarak kullanılan işyeridir. WC si vardır. Yapı ruhsatı 22.12.2005 tarihlidir.2 katlı mesken: kot altında ve iç kesimde yer alan yapının iskan yapı ruhsatı yoktur. Yaklaşık 50-60 yıllık zemin kat 55 M2, üst kat 50 M2 yüzölçümlü iki ayrı mesken olarak kullanılmaktadır. Her iki kat 2 oda, banyo ve wc olup,kapıları ve oda zeminleri ahşap, pencere doğramaları kısmen ahşap, kısmen PVC, duvarları sıvalı boyalı, kaloriferli mutfak tezgahı mermerit dolapları yeni,üzeri çatı kiremit örtülüdür. İkinci kata yan merdivenden çıkılmaktadır. Alt yapı hizmetleri tamam, okula, meska sitelerine yakın,ulaşımı kolaydır.
Adresi : Gümüşçay Mh.5551 Sk. No 47-47/A Merkezefendi / DENİZLİ
Yüzölçümü : 589 m2
İmar Durumu : 1/1000ölçekliuygulama imar planında konut alanı,inşaat nizamı:ayrık, kat adedi:2, bina yük: imar yön.28.madde, derinliği:kroki, ön bahçe ms: 5,00 mt, komşu mes:3 mt
Kıymeti : 1.208.540,50 TL
KDV Oranı : Bina yönünden%54,26 sı için % 1,işyeri yönünden %45,74' ü için% 18
Kaydındaki Şerhler :İpotek şerhi vardır, ancak tescilde ipotek şerhi kaldırılacaktır. 55,70 TL ödendiğinde fek işleminin yapılacağı bildirilmiştir.
1. Satış Günü : 11/10/2022 günü 13:30 - 13:35 arası
2. Satış Günü : 08/11/2022 günü 13:30 - 13:35 arası
Satış Yeri : Denizli Adliye ana bina zemin kat polis protokol tarafı 2 nolu oda yanı İz.şüyu satış yeri
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri gerekir. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâliye, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir.
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri gerekir, aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen süre içinde ödenmezse İİY.nın 133.md.gr.ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme gerek kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.
5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir.
6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve içeriğini kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2022/17 Satış sayılı dosya numarasıyla memurluğumuza başvurmaları, ayrıca tebligat yapılamayan ilgililere ve taraflara İİK.nun127.maddesine göre tebliğ yerine geçmek üzere ilan olunur.04/08/2022

İlan İçin TIKLAYINIZ