MERKEZEFENDİ EL EMEĞİ VE KADIN GİRİŞİMCİ FUARI

MERKEZEFENDİ EL EMEĞİ VE KADIN GİRİŞİMCİ FUARI

Denizli son günlerde oldukça haraketli günler yaşıyor.

 

Okulların yıl sonu gösterileri, festivaller,  şenlikler arasında kaçırılmaması gereken bir etkinlik El Emeği ve Girişimci  Kadinlar  Festivali var. 

 

Merkezefendi Kültür Merkezinde düzenlenen etkinlik girişimci kadınları ağırlıyor. Ekonomik krizde çıkış arayan, girişimci ruha sahip, yetenekli, sanatçı  ruhlu insanımız biraraya gelmis genellikle el emeği ürünlerini sergiliyor ve satış yapıyorlar. Zaman herkesin birbirine destek olma zamanı. Bence mutlaka gidip görmeli, emeği  takdir etmeli ve az çok demeden de  alışveriş yapmalısınız ki bu el emeği işler sürsün.

 

Festivalde kadın kooperatifleri de yerini almış. Kooperatifleşme küçük aile işletmeleri için bir çıkış yolu olarak görünüyor.  Ancak kooperatif kurmakla iş bitmiyor.  Satış kanalları açmak, e-ticaret ilkelerini öğrenmek, sosyal sorumluluk projeleri geliştirmek,  standart ve kaliteli üretimi sürdürmek gerekiyor. Ilimizin başarılı kadın kooperatifleri de tebriği hakediyor. 

 

Pandemi, girdi maliyetlerinin artışı, ekonomik sorunları birlikte aşmak için çareler üretmek zorundayız.     Düzenlenen fuar tüm belediyeler icin örnek bir çalışmadır. Festival için fikri veren, düzenleyen, katılan, emeği geçen herkese teşekkürler. 

 

Doç.Dr. Devrim Alkaya

İnş.Yük.Müh.&Kamu Yöneticisi & Tarımcı

Turkiye Ziraatçılar Derneği

Denizli İl Temsilcisi