KADININ EMEĞİ YENİ YIL HEDİYESİ OLDU

KADININ EMEĞİ YENİ YIL HEDİYESİ OLDU

Üreten kadınlar, firmalardan yılbaşı paketi siparişlerini almaya başladı.

Çal Belediyesi öncülüğünde kurulan Kadın Kooperatifi’nin üyeleri tarladan yetiştirdikleri ürünleri, doğal ortamda hazırlayarak tüketiciyle buluşturuyor.

“Çal Garası” markasıyla kısa sürede tanınırlığını arttıran Çal Kadın Kooperatifi, “Elit Paket” ve “Ekonomik Paket” ismiyle gıda ürünlerinden oluşan sepetleri, iş yerleri için “Yeni yıl hediyesi” olarak hazırlıyor.
İçinde üzüm sirkesi, üzüm pekmezi, kekik suyu, lavanta suyu, kuru işlenmiş kekik, siyah kuru üzüm, çekirdeksiz kuru üzümden oluşan sepet 235 TL’den firmalara veriliyor. Pekmez, üzüm sirkesi, kekik suyu, lavanta suyu, çekirdeksiz kuru üzüm, siyah kuru üzüm, işlenmiş lavanta, işlenmiş kekik, kantaron yağı, kekik yağı, lavanta yağının içinde olduğu sepet ise, 460 TL’den satılıyor.

AYDINLIK GELECEK ADINA ÜRETMEKTEN BAŞKA ÇAREMİZ YOK

Yöredeki kadınların ev ekonomilerine katkıda bulunmaları ve yörede üretilen ürünlerin markalaşıp uluslararası pazarda da yer bulması adına kurdukları Kadın Kooperatifi’nin her geçen gün büyüdüğünü söyleyen Belediye Başkanı Fethi Akcan, “Aydınlık geleceğimiz için üretmekten başka çaremiz yok. Çal’ın üreten kadınları da üretiyor. Kısa sürede büyük aşama kat ettik. Trendyol, hepsiburada isimli alışveriş siteleri ile Çal Garası isimli internet sitesinden de satış yapan kadınlarımız şimdi de yeni yıl sepetleri hazırladı. Sepetin içinde yer alan ürünler insan sağlığına da oldukça yararlı. Üreten kadınlarımızı kutluyorum” diye konuştu.