Hizan’da gaziler onuruna yemek programı düzenlendi

Hizan’da gaziler onuruna yemek programı düzenlendi

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Hizan ilçesinde ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler

BİTLİS (İHA) – Bitlis’in Hizan ilçesinde ‘19 Eylül Gaziler Günü’ dolayısıyla şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi.
Hizan Kaymakamlığı tarafından öğretmenevinde şehit aileleri ve gaziler onuruna yemek programı düzenlendi. Şehit yakınları ve gazilerle bir araya gelerek sıkıntılarını dinleyen Kaymakam Nurhalil Özçelik, bu ailelerin şehitlerin emaneti olduğunu belirtti.
Programda bir konuşma yapan Kaymakam Özçelik, "Gazilerimiz vatan sevgisinin birer sembolüdür. Sizler şehit ailesi olma şerefine ulaşmış, milletimizin kalbinde yüksek bir yere sahipsiniz. Bugün üzerinde yaşadığımız aziz vatan, şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere emanetidir. Şehit ailelerimiz, gazilerimiz ve yakınları için ne yapsak azdır. Şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve ailelerini kendi ailemiz olarak görüyoruz. Bu vesileyle; milleti, bayrağı, vatanı ve devleti için canlarını feda eden tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, şehitlerimizin ailelerine ve yakınlarına sabırlar diliyorum. Bu kutlu mücadele sırasında yaralanan tüm gazilerimize de şükranlarımı sunuyorum. Yemeğe katılan herkese teşekkür ediyorum" dedi.
Düzenlenen yemek programına Kaymakam Nurhalil Özçelik, Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Özcan, Cumhuriyet Savcısı Merve Karatekeli, İlçe Jandarma Tabur Komutanı Binbaşı Ömür Tekeli, İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Burhan Çolak, Hizan Güvenlik Korucuları Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Methi Özdemir, kurum amirleri, şehit aileleri ve gaziler katıldı.