Metrica

8 Nisan'da güneş tutulmasına dikkat! Burçları nasıl etkileyecek?

Koç burcunda güneş tutulmasının zamanı geldi. 8 Nisan tarihinde güneş tutulması gerçekleşecek. Türkiye'den gözlemlenemeyecek olan güneş tutulmasının burçlar üzerinde etkisi ne olacak? Astrolog Zehra Çetinkaya Koç burcunda güneş tutulmasının burçlar üzerindeki etkilerini anlattı.

Şahin Polat
Şahin Polat Tüm Haberleri
8 Nisan'da güneş tutulmasına dikkat! Burçları nasıl etkileyecek?
Haber albümü için resme tıklayın

Astrolog Zehra Çetinkaya, 8 Nisan'da gerçekleşecek olan Koç burcunda güneş tutulmasınıın astrolojik olarak burçlar üzerinde belirli etkilere sahip olacağını söyledi. 19 derece Koç burcunda gerçekleşecek olan bu tutulmanın son derece güçlü, yenilikçi ve sürprizlerle dolu bir tutulma olacağını kaydeden Çetinkaya Koç burcunda gerçekleşen güneş tutulmasının etkileri ile ilgili şunları söyledi:

"Tutulmanın ana konusu cesaret ve liderlik üzerine... Hayatımızda uzun vadeli yeni başlangıçlar açısından oldukça önemli bir tutulma. Bu Koç tutulması Kuzey Ay Düğümü tarafında gerçekleştiği için hareketi, cesareti, liderliği ve öncülüğü destekliyor. Ayrıca Uranüs-Satürn arasında sert bir açı gözlenmekte, dolayısıyla "eski ile yeni" arasındaki sürtüşmelere de dikkat çekiyor. Yükselende ise Akrep burcu var ve yöneticisi Mars Balık burcunda Satürn ile kavuşum halinde.

Yani yaratıcı enerjimizi, sezgilerimizi ortaya koymak istediğimiz bir süreç olacak. Fakat Satürn'den dolayı çok hızlı hareket edemeyeceğimizi biraz yavaşlayarak gideceğimizi gösteriyor. Jüpiter ve Uranüs kavuşumu nedeniyle bu tutulma, sürprizli konuların olabileceğini gösteriyor. Bu tutulmaya Kiron'un da eşlik etmesi cesaret ve liderlik konusunda hem bir yaralanma, hem de geliştirici etkiler verebilir.

8 Nisan'da güneş tutulmasına dikkat! Burçları nasıl etkileyecek?

En fazla Koç, Terazi, Yengeç ve Oğlaklar etkilenecek

Tüm bu etkileri önümüzdeki 6 aylık süreçte alacağız. Koç burcu haritanızda hangi evde ise o alanda yenilikler, başlangıçlar gündeminize gelebilir diyebilirim. Bu tutulmadan en çok etki alacak burçlar Koç-Terazi-Yengeç ve Oğlaklar olacak. Ayrıca Koç burcunda 19 derece 22 derece arasında gezegenleri olanlar da bu tutulmadan kuvvetli şekilde etki alacaklar.

Şimdi Koç burcunda gerçekleşecek olan bu Güneş tutulmasından burçlar nasıl etkilenecekler onlara bir bakalım.

YÜKSELEN KOÇ BURÇLARI


Bu tutulma Koç burcunda gerçekleştiği için yükselen burçlar oldukça güçlü etki alacaklar. Kendilerini merkeze alarak hayatlarının her alanında yenilik ve başlangıç yapmak isteyebilirler. Özellikle dış görünüşlerinde ve sağlık alanlarında bir vurgu var. Her ne kadar bu alanlara odaklansalar da kontrol dışı konular da gündeme gelebilir. Zaten son yıllarda iş hayatlarında, kariyerlerinde belirsizliklerin yoğun olduğu bir süreçten geçmekteler, duygusal anlamda acele etmemeleri gereken bir dönem.

YÜKSELEN BOĞA BURÇLARI


Yükselen Boğa’lar bu tutulmanın etkilerini 12.ev konularından alıyorlar. Bazı yeni adımlar atmış olabilirler ya da atmak istiyor olabilirler. Fakat şartları tam olarak net bir şekilde göremiyorlar. Bu nedenle kendilerini biraz huzursuz ve endişeli hissedebilirler. Yükselen Boğa'ların bu dönemde ilişkiler konusunda kafaları oldukça meşgul olabilir. Özellikle evlilik ve ortaklık konularında bazı engellenmeler ile karşılaşabilirler.

YÜKSELEN İKİZLER BURÇLARI


Yükselen İkizler bu etkiyi 11.ev alanından alıyorlar. Sosyal alanda, arkadaşlıklar, gruplar ve ekip çalışmalarında güçlü başlangıçlar yapabilirler. Bu güçlü enerjiyi hızlı ve cesaretli bir şekilde kullanmalılar. Ayrıca çalışma ortamlarında bir artış olabilir. Bu nedenle daha fazla çalışma, mücadele ve çaba içerisinde olabilirler. Bu kadar yoğun çalışma içerisinde sağlıklarına dikkat etmeleri gerekebilir.

YÜKSELEN YENGEÇ BURÇLARI


Yükselen Yengeç’ler bu tutulmanın etkilerini 10.evden alıyorlar. Çok güzel bir noktadan desteklenecekler. Kariyer hayatlarında, iş alanlarında, hedefler yönünde yepyeni başlangıçlar yapabileceklerini gösteriyor. Toplumsal açıdan statülerinde, medeni durumlarında da bir yenilik olabilir. Ayrıca yaratıcılıklarını etkin bir şekilde kullanabilirler. Aşk hayatlarında ve çocuklarla ilgili alanlarda yepyeni güzel adımlar atabilirler. Tüm bu alanlarda daha girişken ve daha cesaretli olabilecekleri bir döneme giriş yapıyorlar.

YÜKSELEN ASLAN BURÇLARI


Yükselen Aslan’lar bu tutulmanın etkilerini 9. ev konularından alıyorlar. Bu dönemde büyük ve önemli eğitimlere odaklanabilirler. Yurt dışı ve yabancılarla ilgili konularda yeni bir başlangıç yapmaya cesaret edebilirler. Var olan koşullarını daha çok iyileştirmek isteyecekleri bir döneme giriş yapıyorlar. Uzak yerler, yurt dışı ve seyahat konuları güçlü bir şekilde gündemlerine oturabilir. Ayrıca medya, tanınma konularında da ilerleme kaydedebilirler.

YÜKSELEN BAŞAK BURÇLARI


Yükselen Başak’lar bu tutulmanın etkilerini 8. ev konularından alıyorlar. Bu dönemde miras, kredi gibi konularda bazı endişeler ve korkular yaşayabilirler. Ancak bu alanda cesaretli davranmaları gereken bir süreç. Her şeyi en ufak ayrıntısına kadar incelemeden düşünmeden cesur adımlar atmaları gerekebilir. Bu dönemde özellikle para konularında kendilerini dönüştürmeleri ve yenilemeleri gerekiyor.

YÜKSELEN TERAZİ BURÇLARI


Yükselen Terazi’ler bu etkiyi 7. ev konularından alıyorlar. İlişkiler alanında önemli gelişmelere gebe bir dönem. Evlilik ve ortaklık konularında pek de mutlu olmayacakları bir sürece giriş yapıyorlar. Hatta belki buralarda sorunları kendileri bile üretiyor olabilirler. Bu dönemde karşı tarafı dinlemeyi öğrenip kendilerini gözden geçirmeliler. İlişkilerde fazla hassas davranabilirler. Ayrıca para konularını daha iyi yönetmeleri gereken bir dönem. Yükselen Terazi’lerin bu tutulma sürecinde çalışma ve sağlık konularında da bazı kısıtlanmaları olabilir.

YÜKSELEN AKREP BURÇLARI


Yükselen Akrep’ler bu tutulmanın etkilerini 6.evden alıyorlar. İş hayatlarında bazı değişiklik ve yeni başlangıçlar olabilir. Beraber çalıştıkları kişilerle mücadeleleri artacak gibi görünüyor. Hizmet ettikleri ya da hizmet aldıkları kişiler onları bu dönemde biraz daha fazla uğraştırabilirler. Bu dönemde sağlıklarına dikkat etmeleri önemli olacak. Diğer taraftan şahsi alanda güçlü bir yenilenmeleri var. Çocuklar, hobiler ya da aşk hayatlarında cesur adımlar atabilecekleri bir döneme giriş yapıyorlar.

YÜKSELEN YAY BURÇLARI


Yükselen Yay’lar bu tutulmanın etkilerini 5.ev konularından alıyorlar. Bu tutulma çocuklar, hobiler aşk hayatlarında çok güçlü dönüşümler getirebilir. Tüm bu alanlarda cesur adımlar atıp, risk alabilecekleri bir döneme giriş yapıyorlar. Ancak geçmişten gelen bir konu sorunlu bir şekilde karşılarına gelebilir. Ayrıca ev, baba ve aile ile ilgili konularda birtakım sınavlara tabi olabilirler.

YÜKSELEN OĞLAK BURÇLARI


Yükselen Oğlak’lar bu tutulmanın etkilerini 4.ev konularından alıyorlar. Bu tutulma özellikle ev konularında bir yenilik getirebilir. Ya da toprakla ve yerleşimle ilgili konular olabilir. Dolayısıyla aileyi ilgilendiren ve ev konularına odaklanmaları gereken bir sürece giriş yapıyorlar. Bu alanlarda yeni adımlar atmaları gerekebilir. Gelecekle ilgili yeni ve çok güçlü hedefler koyabilecekleri bir dönem. Ayrıca kardeşler ve kuzenlerle ilgili konularda mücadele etmeleri gerekebilir.

YÜKSELEN KOVA BURÇLARI


Yükselen Kova’lar bu tutulmanın etkilerini 3.ev konularından alıyorlar. Özellikle iletişim konuları gündemlerine oturuyor. Bu yazma konusu olabileceği gibi her türlü konuşma, anlatma gibi konularda da olabilir. Bu dönemde çok yeni fikirler gündemlerine gelebilir. Bu fikirlerini cesurca ortaya koymaları kendileri açısından faydalı olacaktır. Ayrıca kariyere ve hedeflerine odaklanacakları bir süreç başlıyor. Mesleki konularda yepyeni, cesur başlangıçlar yapabilirler.

YÜKSELEN BALIK BURÇLARI


Yükselen Balık burçları bu tutulmanın etkilerini 2.ev konularından alıyorlar. Özellikle para ve kazançlarla ilgili konularda cesur adımlar atmaları gerekebilir. İş ve harcama alanlarını daha iyi yönetebilecekleri bir sürece giriş yapıyorlar. Ayrıca bu dönemde kendilerini de geliştirebilecekler. Uluslararası konular ve akademik konular gündemlerini meşgul edebilir. Bu alanlarda rahatlıkla yeni başlangıç yapabilirler.

Hepinize güzel etkiler alacağınız bir tutulma dönemi diliyorum.  Sorularınız için lütfen bana ulaşınız.

Instagram: @astrologzehracetinkaya

E-mail: [email protected]

04 Nis 2024 - 10:21 - Gündem

Mahreç  Şahin Polat


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Gazetesehir Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Gazetesehir hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Gazetesehir editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Gazetesehir değil haberi geçen ajanstır.