Denizli İdmanyurdu Temelden Başladı 

Denizli İdmanyurdu Temelden Başladı 

Denizli Futbol Kulüpleri arasında alt yapıda iyi işler yapmayı hedefleyen Denizli İdmanyurdu özellikle küçük yaş gruplarında yaptıkları çalışmalar ile futbolcuların temelden gelişimini hedefliyor.

Denizli Futbol Kulüpleri arasında alt yapıda iyi işler yapmayı hedefleyen Denizli İdmanyurdu Güreller SK özellikle küçük yaş gruplarında yaptıkları çalışmalar ile futbolcuların temelden gelişimini hedefliyor.

Yaklaşık 3 aylık bir zamandır çalışmalarını sürdüren Denizli İdmanyurdu alt yapıdaki çalışmalarını sürdürürken özellikle küçük yaş gruplarına uyguladıkları eğitim şekli ile futbolcuların temelden en iyi şekilde gelişmesini hedefliyor.

Çalışmaları değerlendiren Denizli İdmanyurdu alt yapı antrenörü Önder Beşparmakkaya antrenmanların gayet iyi gittiğini belirterek “Hedeflediğimiz noktalara yavaş yavaş ulaşmaya başladık. 2012 yaş grubu olarak şu anda performans grubu oluşturmaya çalışıyoruz. Daha küçük yaş gruplarında temel amacımız biraz daha böyle futbol bilgisini verirken bilinçsel gelişimi gibi noktalara da değinmek istiyoruz. Bu noktalarda belki onların farkına bile varmadan yapabileceğimiz çok fazla etkinlikler oluyor. Sayı saymayı buna en hafif örneklerden birisi olarak verebiliriz”dedi.

“Reaksiyon gelişiminin yanında çevre kontrolü için çok çok etkili oluyor”

Bu yapılan çalışmaların yıllık çalışma planı içerisinde olan çalışmalar olduğuna vurgu yapan Beşparmakkaya “Renkli spot ile yaptığımız çalışmalar bizim reaksiyon gelişimimiz için yaptığımız çalışmalar. Reaksiyon gelişiminin yanında çevre kontrolü için çok çok etkili oluyor. Bu yaş gurubunda biz bunu biraz daha oyun formatında yapıyoruz ki onlar biraz zorundalık hissetmesinler.

“Oyun oynar gibi eğlenerek öğretiyoruz”

Daha ilerleyen yaşlarda bizim için en önemli noktalardan birisi çevre kontrolü olacak. Sahaya çıktıklarında arkadaşlarının sahada dizilimi, topun yeri,  kalenin yeri bunlar bizim için çok çok önemli. Onun için biz ışıklarla farklı açılardan farklı noktalara koyduğumuzda bunları ister istemez çocuk eğlenerek zaten çevre kontrolünü öğrenmiş oluyor”ifadelerini kullandı.