Denizli ‘Devlet teşviklerine koştu"

Denizli ‘Devlet teşviklerine koştu"

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığınca gençlere yönelik düzenlenen "Devlet Teşvikleri Tanıtım Günleri", Denizli’de de düzenlendi.

Denizli’de Valilik üzerindeki yıkılan eski kız meslek lisesinin bulduğu otopark olarak kullanılan bölgede yaklaşık 40 kurum ve kuruluş, gençleri kamuyla buluşturan ve devlet teşviklerinin tanıtıldığı stantlar açtı. Tanıtım çadırının girişinde TOGG Pamukkale’de sergilendi. Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı koordinasyonunda organize edilen, Bakanlıklar, Cumhurbaşkanlığı ofisleri, Cumhurbaşkanlığına bağlı kuruluşlar ile çeşitli kurumların yer aldığı etkinliğe, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri ile aileler ilgi gösterdi. Ziyaretçiler, stantlarda kurumların burs, hibe, fon, kredi destekleri ve staj programlarıyla ilgili bilgi aldı.

Denizliler stantlara büyük ilgi gösterdi. Denizli’nin tanıtım günlerinin 17. Durağı olduğunu anlatan yetkililer, “Kamu kurumlarının gençlere sunduğu destek, hibe, fon, burs ve kredi gibi teşvik unsurlarını yüz yüze birebir stantlardaki görevliler tarafından halka anlatılıyor. Stantları ziyaret eden gençlerde kariyerlerini planlarken, geleceklerini kurgularken devletin sunduğu fırsat ve imkânlardan nasıl faydalanacağını öğrenmiş oluyor. Gençlik ve Spor Bakanlığından Savunma Sanayii Başkanlığına, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından KOSGEB'e, gençlere yönelik hibe, teşvik, fon gibi unsurları sunan birçok kurum stantlarında tanıtımlarını yapıyor” Denizli’deki tanıtım günü etkinlikleri bugün saat 17.00’da sona erecek