Denizli Büyükşehir’den seracılara destek

Denizli Büyükşehir’den seracılara destek

Kırsal kalkınmaya önem veren Denizli Büyükşehir Belediyesi, sera işletmecilerine 2 bin 200 yapışkan tuzak desteği verdi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi’yle çiftçinin yüzü gülüyor. Kırsal kalkınmayı geliştirmek amacıyla birçok destek paketini açıklayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 450 sera işletmesine 2 bin 200 adet sarı yapışkan tuzak desteği veriyor. Büyükşehir Belediye ve Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ortaklığında başlatılan destek paketiyle seracıların yüzü gülecek. Son yıllarda yaşanan iklim değişiklikleri nedeniyle verimde düşüşler, zararlı böcek popülasyonlarında ve virüs hastalıklarında artışların gözlendiği, bu nedenle virüs taşıyıcısı beyazsinek, yaprak bitleri, thripsler, domates güvesi ve yaprak galeri sinekleri ile biyokteknik mücadele devam edecek.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan destek ile ilgili görüşlerini paylaştı. Başkan Zolan, “Kentin büyükşehir statüsü kazanmasıyla birlikte kentin tamamında tarım ve hayvancılığa destek verebilir hale geldik. Denizli’nin büyükşehir olmasını sağlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyoruz. Çiftçinin ve üreticinin her zaman yanında olduk. Denizli’deki üreticilere nefes aldıracak ve öncülük yapacak onlarca projeyi hayata geçirmeye devam ettireceğiz. Sarı yapışkan tuzak desteğinin hayırlı olmasını diliyorum. Sera üreticilerine bol ve bereketli ürünler diyorum” dedi.