Cuma, 21 Ocak 2022
.
.
chevron_left chevron_right
DENİB

DENİB Ev Sahipliğinde “TİM- KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” gerçekleştirildi.

Türkiye İhracatçılar Meclisi organizasyonu ve Denizli İhracatçılar Birliği işbirliğinde Küçük ve Orta Büyüklükteki İşletmelerin (KOBİ) ihracata teşvik edilmesi amacıyla “TİM KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” düzenlendi.

85385 Toplam Gösterim
DENİB Ev Sahipliğinde “TİM- KOBİ İhracat Seferberliği Eğitim Programı” gerçekleştirildi.

 

 


TİM tarafından KOBİ’lerin ihracata yönlendirilmesi ve ihracat yapmakta olan firmalarımızın ihracat desteklerinden maksimum oranda yararlanması amacıyla başlatılan "TİM KOBİ İhracat Seferberliği" eğitim programı 24-25 Şubat 2020 tarihlerinde Denizli İhracatçılar Birliği ev sahipliğinde yapıldı.
Program kapsamında Ticaret Bakanlığı, Türkiye İhracatçılar Meclisi, KOSGEB, Eximbank, TOSYÖV ve Kredi Garanti Fonu’ndan alanında yetkili isimler firmalarımıza nasıl ihracatçı olunacağı, ihracata ilişkin desteklerden nasıl yararlanılabileceği ve ihracatın finansmanına kadar birçok konuda katılımcıları bilgilendirdiler.
Etkinliğe katılan TİM Strateji, İnovasyon ve Girişimcilik Şube Müdürü Kübra Ulutaş, Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin ihracatı artırmak ve ihracata teşvik etmek amacıyla yürüttüğü çalışmaları anlatan bir sunum gerçekleştirdi.

DENİB Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim programından ilk gününde, İstanbul Ticaret Üniversitesi Uluslararası Ticaret Bölümü Başkanı V. ve Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Figen Yıldırım, “İhracatın Temelleri ve İhracatta Pazarlama Stratejileri”, Denizli KOSGEB İl Müdürü Aziz Acar, “İhracat Odaklı KOSGEB Destek Programları, Proje Hazırlama ve Kılavuz Eğitimi” konusunda, TOSYÖV Eğitmeni, Cüneyt Örkmez, “KOBİ Destekleri ve İhracatta Dijitalleşme konularında güncel bilgiler aktardılar. Programın ikinci gününde ise, Ticaret Bakanlığı ihracatı Geliştirme Uzmanı Gözde Eroğlu tarafından, “İhracat Destek Programları” ile ilgili konulardaki sunumunun ardından, Türk Eximbank Denizli Şubesi'nden Müdür Yardımcı V. Muhammet Afşar, “İhracatın Finansmanı ve İhracat Kredileri ve Kredi Garanti Fonu Denizli Şubesi Yöneticisi Serkan Uzun ise, “İhracatta Yönelik Kredi, Garanti ve Sigorta Programları ve Kefalet Uygulamaları ile İhracatın Finansmanında KGF Destekleri” konularında güncel bilgi sunumları gerçekleştirildi.

Denizli’de faaliyet gösteren ihracatçı firma temsilcilerinin ve ilgililerin katılım sağladığı eğitim programı, soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE