Cuma, 21 Ocak 2022
.
.
chevron_left chevron_right
KALE

CUMHURİYETİ BİZ KURDUK ONU YÜCELTECEK OLAN SİZLERSİNİZ

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programları Denizli’nin tüm ilçelerinde coşku ile kutlandı.

185892 Toplam Gösterim
CUMHURİYETİ BİZ KURDUK ONU YÜCELTECEK OLAN SİZLERSİNİZ

 

 

Kale ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları bu yıl farklı kutlandı. Kale Kaymakamı Samet SERİN’in ilçeye atanması ile birlikte Kale ilçesinde değişimler devam ediyor.

 

Kale ilçesi Halk Bankası önünde başlayan Cumhuriyet yürüyüşü kutlama programı Cumhuriyetin 96.yılı Kale Dr. Devlet Bahçeli Şehir Stadyumu'nda öğrenciler, öğretmenler ve Kale’li vatandaşların katılımıyla coşkulu bir şekilde kutlandı.

 

Cumhuriyet yürüyüşüne Kale Kaymakamı Samet Serin, Kale ilçe Başsavcısı Ahmet Turgut,  Cumhuriyet savcısı Huzur Kavrama, Paü Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç Dr. Mustafa Beyazıt, İlçe Emniyet Amir vekili Ethem Gökmen, İlçe Jandarma Komutanı Muhammet Yasin Arkalı, Kale ilçe Hakimi Murat Birgül, Hakim Tuğba Koyun, Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, Ak Parti İlçe Başkanı Bilal Tıkım, Milliyetçi Hareket Partisi İlçe Başkanı Yusuf Yarımca, Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Süleyman İnce, Beyağaç Yağlı Güreş Ağası Kaleli Tomay otomotivin sahibi Sezer Tomay, Nüfus Müdürü Fahri Yayla, Müftü Hasan Canlı, Yazı işleri Müdürü Ramazan Aban, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müd. Ramazan Caner, Mal Müdürü Mustafa Büyükbaş, İlçe Tarım Müdürü Mustafa Şınık, Tapu Müdürü Mehmet Demir, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Cem Şimşir, PTT Merkez Müdürü Hakan Göçmen, Orman işletme Şefi Ömer Katrancı, Tarım Krdei Koop. Müd. Mehmet Değirmenci, Ziraat Bankası Müd. Ali Say,  Şöför ve oto. Odası Başkanı Süleyman Soyluer, Esnaf ve Kefalet Koop. Esnaf Odası başkanı İlyas Barçın, Ziraat Odası Başkanı Halil Saygın, Halk Bankası Müd. Tahsin Adıgüzel, Gaziler Derneği ilçe Temsilcisi Ali Gök, Türk Kızılayı Şube Başkanı Süleyman Kocabaş, Devlet Hastanesi Başhekimi Taner, Kale’li hemşehrileri ile birlikte Kale Dr. Devlet Bahçeli Şehir Stadyumu'na yürüdüler.

YÜRÜYÜŞE KALE HALKI EŞLİK ETTİ

 

Kale halkı coşkulu yürüyüşü gerçekleştirirken bayraklar göklerde dalgalandı beş binin üzerinde vatandaşın katıldığı programın ilk defa böyle kapsamlı ve katılımlı olmasıyla dikkat çekti.

Kale ilçe merkezinden Stadyuma çıkan yolda Denizli – Muğla  karayolu geçiş sırasında çift taraflı ulaşıma kapatıldı.

GELECEK YIL 29 EKİM CUMHURİYET KUTLAMALRI DAHA COŞKULU OLACAK

 

İlçe Kaymakamı Samet Serin, ‘’ bu yıl ilk defa böylesine kapsamlı bir organizasyon ile gerçekleştirdiğimiz 29 Ekim Cumhuriyet’imizin kuruluş yıldönümünü gelecek yıl Allah nasip ederse daha  farklı bir organizasyon ve mükemmellikte gerçekleştireceğiz çünkü biz  gelecek nesillere ve Cumhuriyete bunu borçluyuz dedi’’

 

KUTLAMALAR ÖĞRENCİLERİN GÖSTERİLERİ İLE DEVAM ETTİ

 

 

Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ve ‘Cumhuriyet’ koşusunda dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.

Resim Yarışmasında Belenköy ilkokulundan 1. olan Fatma Aday

Şiir yarışmasında  Mehmet ve Kemal Aracı Ortaokulundan 1.olan Ayfer Öbelik

Kompozisyon yarışmasında Mustafa Şipar Anadolu Lisesinden 1.olan Nurselin İbermek

Ödüllerini Kale Kaymakamı Samet Serin’in elininden aldılar.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE