ÇAL’A ON PARMAĞINDA ON MARİFET KAYMAKAM

ÇAL’A ON PARMAĞINDA ON MARİFET KAYMAKAM

KAYMAKAM ÇANGA, GSB'NCA AÇILAN OKÇULUK KURSUNA KATILDI

ÇAL’A ON PARMAĞINDA ON MARİFET KAYMAKAM

 

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında göreve başlayan Çal Kaymakamı Mert Çanga, ilçemize geldiği ilk günden beri yaptığı çalışmalarla ne kadar başarılı bir yönetici olduğunu gözler önüne seriyor.

 

Çal‘ın kalkınması adına birçok projeye imza atan Çal Kaymakamı Mert Çanga bu sene 26.’sı gerçekleştirilen Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali kapsamında ilk kez yapılacak olan Yamaç Paraşütü deneme uçuşlarında Pamukkale Üniversitesi Havacılık Kulübü üyeleri eşliğinde uçuşlar gerçekleştirdi.

APOLLON LERMENOS TAPINAĞI’NDA TANITIM KONSERİ DÜZENLENDİ

 

Çal ilçesi Bahadınlar Mahallesinde, tarihi İS. 117-118 yıllarına dayanan bir Anadolu Tanrısı olan Apollon Lairbenos’a adanan Apollon Lermenos Tapınağı’nın Çal için çok köklü kültürel bir değerinin olduğunu dile getiren Çal Kaymakamı Mert Çanga, bölgenin turistik açıdan daha çok tanınması için Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan ile çalışmalar gerçekleştirmekte olup, festivalin ikinci gününde “Gün Batımı Konserleri” düzenleyerek bir ilki gerçekleştirdiklerini söyledi.

KAYMAKAM ÇANGA, GSB'NCA AÇILAN OKÇULUK KURSUNA KATILDI

Gençlik ve Spor Bakanlığı kapsamında okulların kapanmasıyla yaz aylarında öğrencilerin hem sportif açıdan hem de kaliteli vakit geçirmeleri için düzenlenen etkinlikler Çal ilçesinde de faaliyet gösterdi. Çal’da yaşayan öğrencilerin yoğun bir katılım gerçekleştirdiği yüzme, futbol, ok atma gibi çeşitli kurslarla çocukların zamanını güzel değerlendirmesi için fırsat sağlandı. Sn. Kaymakamımız Mert Çanga da okçuluk kursunda ok atma faaliyetinde bulundu. 

 

Geçtiğimiz Mayıs ayında Akkent mahallesinde gerçekleştirilen “ Türbe-Mırtlak Etkinlikleri” kapsamında yapılan Cirit Gösterilerinde de, At üzerinde biniş gerçekleştirmişti.

 

Çal’da gerçekleştirdiği ve Çal’da bulunduğu süre zarfında yapacağı çalışmalar için sn. Kaymakamımız Mert Çanga’ya teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyoruz.