ÇAL KAYMAKAMI MERT ÇANGA BAĞBOZUMU FESTİVALİNDE TEŞEKKÜRLERİNİ DİLE GETİRDİ

 ÇAL KAYMAKAMI MERT ÇANGA BAĞBOZUMU FESTİVALİNDE TEŞEKKÜRLERİNİ DİLE GETİRDİ

KAYMAKAM ÇANGA ÇAL HALKINA: "YÜREĞİ BÜYÜK KENDİ DAHA BÜYÜK OLAN ÇAL HALKINA TEŞEKKÜR EDİYORUM" DEDİ.

 ÇAL KAYMAKAMI MERT ÇANGA BAĞBOZUMU FESTİVALİNDE TEŞEKKÜRLERİNİ DİLE GETİRDİ

 

Geçtiğimiz yıl Ağustos ayında ilçemize atanan kaymakamımız Mert Çanga, Çal’a geldiği ilk günden beri ilçemize olan sevgisini her seferinde yaptığı çalışmalarla gözler önüne seriyor.

 

Çal Halkı’yla beraber gecesini gündüze katmaya devam eden kaymakamımız; bu sene 26.’sı gerçekleşen Çal Bağbozumu Kültür ve Sanat Festivali açılış konuşmasında Çal’a olan teşekkürlerini dile getirdi.

 

Konuşmasına şu sözlerle başlayan Kaymakam Mert Çanga; “Geçtiğimiz yıl festival zamanı buraya gelmiştimve göreve geldiğimde yaptığım konuşmada Çal’ın çok büyük bir potansiyelinin olduğunu dile getirmiştim. Bugün geldiğimiz noktada gerçekleştirdiğimiz etkinlikler Çal için çalıştığımızın bir göstergesidir. Ve bunun daha bir başlangıç, Çalın kazandığı ivme ilerleyen zamanlarda daha da ileriye taşınacaktır bundan hiç şüphemiz yok.

 

Hepimizin bildiği gibi sene başında gerçekleşen “Yüzyılın Afeti” olarak nitelendirilen bir afetle karşı karşıya kaldık. Depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza rahmet yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Aynı süreçte yardımseverlik konusunda Çal’da çok güzel manzaralara şahit olduk. Depremin ilk gününden itibaren, Çal’dan gönderdiğimiz araçlar neticesinde deprem bölgesinde görev yapan bir sağlık personelimiz bize bir teşekkür mektubu göndermişti. Mektubun sonunda “Kendisi Küçük Ama Yüreği Büyük Çal Halkı’na Selam Olsun” demişti. Ben de bugün izninizle ifadeyi biraz değiştirerek ‘Kendisi büyük, yüreği daha büyük Çal Halkı demek istiyorum. Hepinizi saygıyla ve en kalbi duygularımla selamlıyorum. Festivalimizin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.