AVRUPA VE AFRİKADA BAŞARILI İŞ ADAMI YILMAZ DEMİR TÜRKİYE'DE

AVRUPA VE AFRİKADA BAŞARILI İŞ ADAMI YILMAZ DEMİR TÜRKİYE'DE

EN BÜYÜK KÖPRÜYÜ YILMAZ DEMİR KURDU

 


Başarılı Türk İş İnsanı Yılmaz Demir, Ülkeler arası kurmuş olduğu köprüler sayesinde Türk işletme sahiblerine Avrupa ve Afrika ülkelerinin kapılarını araladı.

 


Pandemi ile gelen üretim ve tedarik sıkıntısı yaşayan Avrupa ülkeleri Türk iş adamları sayesinde malzeme ve tedarik konusunda bu sıkıntılardan kurtuldu.

EN BÜYÜK KÖPRÜYÜ YILMAZ DEMİR KURDU

 

Türkiye’deki üretim sektörünün her alanında üretilen ürünlerin Dünya pazarında tanıtan ve ihracata yönlendiren Türk iş insanı Yılmaz Demir, 32 yıldan bu yana sektörün içinde Avrupa ülkelerine ithalat ihracat yapıyor.

AVRUPA ve AFRİKA ÜLKELERİNE İHRACAT YAPIYOR

 

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere Fransa,Belçika,Lüksemburg,Almanya ve İngiltere Batı Afrika ülkelerine ihracat yapıyor.

 

Yılmaz Demir yaptığı açıklamada ‘‘ Türkiye, Avrupa ve Afrika ülkeleri arasında ithalat ve ihracat yapan Türk iş insanlarına köprü oluyoruz ülkemiz için bizde faydalı birşeyler yapalım istedik bunun için Avrupa ve Afrika ülkeleri arasında köprü oluyoruz’’ dedi.

YILMAZ DEMİR’E ÖDÜL

Yılmaz Demir’e ülkeler arası yaptığı proje ve çalışmalardan dolayı 2015 yılında Lüksemburg’da yılın iş adamı ödülü, dönemin ekonomi bakanı Monsieur Pierre Gramage, tarafından verildi, ayrıca 2017' de Avrupa güvenlik konseyinde ödüle layık görüldü.

 

Yılmaz Demir " Avrupa, ve Afrika ülkelerinde iş bağlantıları kurabilmek çok zor ama iyi bir eğitim almış ve Fransız vatandaşı olmamın Fransızca'yı ana dilim gibi konuşmam Afrika' da çok rahat hareket etmemi sağlıyor, Türkçe, İngilizce ve Almanca, dillerini ana dilim gibi konuşmamın büyük faydası var tabi bunu iyi bir eğitim almama borçluyum’’ dedi.

AFRİKA’NIN BENİN HÜKÜMETİ İLE DİRSEK TEMASI

 


Afrika Ülkelerinden Benin hükümeti nezdinde proje geliştirmek ve uygulamak için çalışmalar yapan Yılmaz Demir, Ülkemiz iş insanları ile Afrika ülkelerini bir platformda birleştirmeyi hedefliyoruz dedi.
Basın danışmanı Nursen Bilgili ‘‘Yılmaz Demir Yurt dışında proje geliştirerek bu projelerin uygulamasında Türkiye’den yatırımcılara iş imkanı sunulması ve ayrıca üreticilerimizin ürettikleri ürünlerin dış pazara açılması hususunda köprü oluşturuyoruz, Ülkemiz için daha çalışıp üretip ve milli gelirimiz için bu ürünlerin yurt dışı pazarlarda en iyi şekilde tanıtılarak pazarlanması hususunda elimizden ne geliyor ise yapıyoruz yapmaya da devam edeceğiz’’ dedi.