Ali Atlı “Basın Toplumun Vicdanıdır”

Ali Atlı “Basın Toplumun Vicdanıdır”

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı

 

Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 24 Temmuz Basın Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Atlı yayınladığı kutlama mesajında “Basın, halkımızın doğru haber alma hakkının en büyük mihenk taşlarından biridir. Demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basın her zaman özgür ve hür bırakılmalıdır" dedi.

Basın özgürlüğü Türkiye’nin zayıf karnı haline gelmiştir" sözleri ile basın özgürlüğünün önemine vurgu yapan Atlı, "doğru ve hür habercilik anlayışı ile gazetecilik mesleğini sürdüren basın emekçilerimizi bir kere daha kutluyorum” dedi.

Başkan Atlı “24 Temmuz 1908 yılında Türk basınında çalışanların sansüre karşı direnmesi ile sonuçlanan zaferden bugüne “Basın ve Gazeteciler Bayramı” olarak kutlanan bu özel gün aslında mesleğin önemini de ortaya koymaktadır. Türkiye’de gazeteciliğin önemi bir kere daha hatırlanmalıdır. Türkiye’de gazetecilerimizin doğru, tarafsız haberler yapması için hepimiz üzerimize düşen sorumlulukları yerine getirmeliyiz. Bizleri gerçekle buluşturan en önemli unsur konumundaki basın emekçileri, aynı zamanda toplum vicdanın birer yansımasıdır" dedi.

Başkan Atlı bu vesile ile tüm basın emekçilerinin bayramını kutluyor, ebediyete intikal etmiş gazetecilere rahmet diliyorum" dedi.