120 Metre Bayrak Elden Elde Taşındı

120 Metre Bayrak Elden Elde Taşındı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Denizli ve ilçelerinde coşkuyla kutlandı.

Denizli, yağmura rağmen 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı coşkuyla kutladı. Kutlama programı Valilik Atatürk Anıtına çelenk sunumu ile başladı. Ardından bando eşliğinde protokol, sporcular ve vatandaşların katılımıyla kortej yürüyüşü gerçekleşti. 15 Temmuz Şehitler Meydanında ki kutlamalarda yağmura rağmen 104. yıl coşkusu bir an olsun eksilmedi.

Çelenk sunumunun hemen ardından Denizli Büyükşehir Belediyesi bandosu eşliğinde Gazi Bulvarından 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Kortejde sporcu gençler 120 metre uzunluğunda Türk Bayrağını elden ele taşıdı. Protokol başta olmak üzere Gençlik Merkezi üyesi gençler, sporcular ve vatandaşlarında eşlik ettiği yürüyüşün ardından kutlamalar 15 Temmuz Şehitler Meydanında kurulan alanda devam etti.

2022 yılında Uluslararası yarışmalarda dereceye giren Denizlili sporcular kutlama alanına çağrılarak, Vali Vekili Mehmet Okur ile Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan tarafından ödüllendirildi. Kutlamaların sonunda 19 Mayıs’ın 104. Yıldönümüne özel 104 adet kırmızı ve beyaz renkli uçan balonlar, protokol üyeleri ve sporcuların elinden gökyüzüne bırakıldı.