Çarşamba, 08 Temmuz 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
EKONOMİ

NİLGÜN ÖK HURDA İNDİRİMİ 15.000 TL

ÖK; “Hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10.000 TL’den 15.000 TL'ye çıkarttık. Söz konusu teşvikin araç pazarına olumlu yansıyacağını ve pazarı hareketlendireceğini düşünüyorum. Yeni araç alacak vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

14884 Toplam Gösterim
NİLGÜN ÖK HURDA İNDİRİMİ 15.000 TL

AK Parti Denizli Milletvekili, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu üyesi Nilgün ÖK; TBMM Genel Kurulunda yasalaşan 2/1908 Esas Numaralı Bazı Kanun Ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi maddeleri hakkında vatandaşları bilgilendirdi.
ÖK; “Kamuoyundan gelen yoğun talepler dikkate alınarak Plan ve Bütçe Komisyonunda yaptığımız çalışmalar sonucu TBMM Genel Kurulunda yasalaşan Kanunda vatandaşlarımız, öğrencilerimiz ve iş dünyası adına önemli düzenlemeler yaptık.” Dedi.
“Yeni Kanunla Çiftçilerimizin ve Üreticilerimizin Emekleri ile Ürünlerin Gerçek Değerinin Bulması Sağlanacak”
ÖK; Getirdiğimiz düzenleme ile Tarım ve Üretici Kooperatiflerimizin başta olmak üzere tüm kooperatiflerin ürünleri Kamu Kurumları tarafından ihale kanununa tabi olmadan alınabilecek, bu sayede çiftçiler ve üreticiler gibi tarımla uğraşan kooperatif üyelerinin gelirlerinde kayda değer bir artış olmasını bekliyoruz. Ayrıca, bu düzenleme sayesinde ekonomik kalkınma ve gelir dağılımında adaletsizliğin önlenmesi için olmazsa olmazlardan olan kooperatifçilik sistemi daha da güçlenecek, en önemlisi çiftçilerimizin emek ve ürünün gerçek değerinin bulması sağlanacaktır.” Dedi
ÖTV İndirimi Araç Pazarına Olumlu Yansıyacak ve Pazarı Hareketlendirecek
Genel Kurulda yasalaşan aynı kanun paketinde araç sahipleri ve araç sahibi olmak isteyenlerin de unutulmadığını ifade eden ÖK; “Hurda araçlarda uygulanan ÖTV indiriminin 10.000 TL’den 15.000 TL'ye çıkarttık. Söz konusu teşvikin araç pazarına olumlu yansıyacağını ve pazarı hareketlendireceğini düşünüyorum. Yeni araç alacak vatandaşlarımıza şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.
Emniyet Genel Müdürlüğü ile Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığının tüm ihtiyaçlarının ivedilikle karşılanmasına yönelik düzenlemeler ile yeni üniversite kurulması ve madencilik faaliyetlerine destek verilmesi gibi çiftçilerimize, üreticilerimize, çalışanlarımıza ve iş dünyamıza yönelik önemli düzenlemeler gerçekleştirildiğini ifade eden ÖK; Cumhurbaşkanı onayından sonra yasalaşacak olan bu düzenlemelerin vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum.” dedi

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE