adscode
Çarşamba, 27 Mayıs 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

NAZİLLİ'DE BİR GİRİŞİMCİ KARAVAN ÜRETİYOR

Nazilli’de bir iş adamı, herkesin hayalini süsleyen ve özgürlük simgesi olarak kabul edilen 'karavan' üretimine başladı

13420 Toplam Gösterim
NAZİLLİ'DE BİR GİRİŞİMCİ KARAVAN ÜRETİYOR

 

Nazilli’de bir iş adamı, herkesin hayalini süsleyen ve özgürlük simgesi olarak kabul edilen 'karavan' üretimine başladı. Bu çerçevede tatil amaçlı ve çiftçilere yönelik olmak üzere 2 tür karavan üretilecek.

Nazilli Yeni Sanayi’de güneş enerjisi işiyle uğraşan iş adamı Halis Muhlis Devrim Tuncer, herkesin hayallerini süsleyen karavan yapımına başladı. Yeni Sanayi 1032 sokaktaki iş yerinde üretimine başlanan ve ‘Merhaba’ ismi verilen karavanlar, çiftçilere yönelik ve tatil amaçlı olarak 2 çeşit olarak piyasaya sürülecek. Çiftçilere yönelik yapılacak karavan 750 kilogram altı olacak. Tatil amaçlı karavan ise 750 kilogramdan ağır olacağı için ruhsat gerektirecek. 
“İNSANIMIZ ÖZGÜRLÜĞÜNE DÜŞKÜN”
Karavanlar hakkında bilgi veren Tuncer, hukuki olarak 2 çeşit karavan bulunduğunu ifade etti. Tuncer, “750 kilogram altı ve 750 kilogram üstü olarak 2 çeşit yapıyoruz. Güneş enerjisi işi yanında meraklı da olduğum için ek iş olarak karavan yapmak istedik. Şu anda karavanlar ve karavan tatilleri çok rağbet görüyor. Nedeni ise tatilin insanımız için pahalı gelmesi ve bizim insanımız özgürlüğüne düşkün. Cebindeki parayla bir otele girip orada kurallar altında tatil yapmak bizim insanımıza göre değil” dedi. 
"UYANIŞ BAŞLADI” 
Artık insanların doğanın tadına vardıklarını ifade eden Tuncer, “İnsanlarımız artık kural altından çıkıp tatil yapmanın fırsatını kollamaya başladı. Kimi insan tekne satın alıyor, kimisi de Uzak Doğu seyahatlerine çıkıyor. Ama önemli bir kısım da karavanla tatil yapmayı tercih etmeye başladı. Karavan yakın bir zamana kadar Türkiye’de çok revaçta değildi. Ama son zamanlarda doğanın korunmasına yönelik, doğadaki yaşama yönelik medya yayınları artınca insanlarda bu alanda bir uyanış başladı” diye konuştu. 
“ÇİFTÇİLERİN BİRÇOK İŞİNİ GÖRECEK”
Adapazarı, Bursa ve İstanbul’da çeşitli firmaların bulunduğuna işaret eden Tuncer, bunların iç değil, dış piyasaya yönelik çalıştıklarını aktardı. Tuncer, “Bizim karavan müşterimiz olabilecek kişiler Türkiye’de istediği karavanı bulamıyor. Biz 2 tür karavan yapacağız. Birincisi tatilcilere yönelik, ikincisi ise çiftçilere yönelik. Çiftçilere yönelik yapacağımız karavan traktör arkasına bile takılabilecek. Özellikle çiftçilerimize yönelik yapacağımız karavan çok rağbet görecek. Çiftçilerin birçok işini görecek. Tamamen kendi tasarımımızı ürettik. Çiftçilerimize yönelik düşündüğümüz karavan tatil amaçlı da kullanılabilir. Tatil amaçlı yapılan lüks, çiftçilere yönelik karavanımız da var” ifadelerini kullandı. 
KARAVANLARDA YOK YOK 
Karavanın içinde bulunanlardan da bahseden Tuncer, bir evden farkı olamadığını belirterek, şunları kaydetti: “Karavanımızda çocuklar için ranza var. Tuvalet, duş var. Bulaşık yıkanabilmesi için lavabosu var. Ocak, buzdolabı, yatağa dönüşebilen çek yat var. Elektrik tesisatı, üst havalandırması, gölgelikler var. Bu tür karavanlar yüksek tekerlikli off road değimiz karavanlardır. Engelli yollarda müstakil hareket ederek kabin o kadar etkilenmiyor. Bu keyfin bir maliyeti var. Özelliklerine göre 39 binden 59 bine kadar çıkabiliyor."

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE