Cuma, 06 Aralık 2019
.
14
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

KARDEŞLİK, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA RUHU ; PASVAK

Bayramlar; toplumsal değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının ve hislerinin güçlendiği, sevgi ve saygının geliştiği çok özel günlerdir

15494 Toplam Gösterim
KARDEŞLİK, YARDIMLAŞMA VE DAYANIŞMA RUHU ; PASVAK

 

Bayramlar; toplumsal değerlerin hatırlandığı, güzelliklerin ve iyiliklerin yoğun olarak yaşandığı, insanlar arasında karşılıklı dostluk ve kardeşlik duygularının ve hislerinin güçlendiği, sevgi ve saygının geliştiği çok özel günlerdir. Bütün bu değerleri barındıran dinimizin anlamlı günlerinden biri olan Kurban Bayramı, özellikle yardımlaşma ve paylaşmayı da ifade etmektedir.
PASVAK, toplumda kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunun en yoğun yaşandığı sivil toplum kuruluşlarındadır. PASVAK AŞEVİ bağışlar ile faaliyetlerini sürdürmekte olup, 2004 yılından bu yana her gün sıcak yemeği, ekmeği ile birlikte eve kadar teslim etmektedir. Yemek dağıtım işi için dizayn edilmiş 5 adet aracı ile 400-450 aile 1200-1250 ihtiyaç sahibine haftanın 6 günü sıcak yemek ulaştırmaktadır. Yıl içerisindeki et ihtiyacının büyük bir kısmının karşılandığı Kurban Bayramı PASVAK AŞEVİ için önemlidir.
PASVAK, Büyükbaş ve Küçükbaş kurban bağışlarını kabul etmektedir. Büyükbaş Kurban bağışı 1/7 hisse bedelleri 1100-1300-1500 TL. Küçükbaş Kurban bağışı bedeli 1100 TL'den başlamaktadır. Küçükbaş kurbanlıklar aşevinin bahçesinden seçilerek alınabilmektedir. Vekaletli ve başında bulunularak kesim yapılmaktadır. Bayramın 1. Günü başında bulunmak isteyen bağışçılar için küçükbaş kurbanlıklar aşevinde kesilmektedir. Vekaletli kesim işlemi ve büyükbaş kurbanlıklar bayramın 2. Ve 3. Günü mezbahane gerçekleşmektedir. Et veriminin yüksekliğinden dolayı ve yemek dağıttığımız kesim belirli bir yaş üstünde olduğu için büyükbaş kurban bağışı, aşevi için daha faydalıdır.
PASVAK AŞEVİ bahçesinde her sene olduğu gibi kurban hayrınızı bağışlarken, ailenizle açık büfe kahvaltı ve kavurma ikramına davetlisiniz. Bu bayramda da kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ruhunu PASVAK’ta hep birlikte yaşayalım.
PASVAK olarak halkımızı bir araya getirme, yardımlaşma duygusunu ortaya koyma adına bir köprü vazifesi olma görevini yaptığımızdan dolayı mutluyuz, gururluyuz.
İYİ BAYRAMLAR DİLERİZ.
PAMUKKALE SAĞLIK EĞİTİM VAKFI

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE