Çarşamba, 08 Temmuz 2020
.
13
Denizli
.
Mustafa Karapınar /Gazeteci / Arka Plan / karapna77@gmail.com

İki Mustafa’ya sarılalım.

Koronavirüsün ortaya çıkması ile birlikte dini değerlerimize yapılan saldırı da hat safhaya ulaştı.

 

 


İnsanlarımız canı ile ulaşırken din görevlileri üzerinden yapılan paylaşım ve o meslek grubunu küçültücü ifadelerle eleştirilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez, yorumlanamaz. Her mesleği icra edenlere saygımız ve sevgimiz sonsuzdur. Daha düne kadar televizyon ekranlarında gördüğümüz, gazete sütunlarında okuduğumuz, internet sayfalarında paylaştığınız sağlık çalışanlarına yönelik saldırı haberleri unutulmamışken şimdi herkezin sağlık çalışanlarını alkışlaması, destek vermesi manidardır.
Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan herkes çeşitli meslek gruplarında çalışan insanlara saygı göstermek zorundadır. Mimarı askerle, sağlık görevlisini imamda, mühendisi başka bir meslekle kıyaslama kadar abes bir durum olamaz.
İster inanırsın ister inanmazsın bu herkesin kendi bileceği iş. Ancak, kalkıp hiçbir şekilde benim dini değerlerini ayaklar altına alamazsın. O dini değerlerinin temsilcileri olan imamları da eleştirebilirsin ama toplum nazarında küçük düşüremezsin. Herkes herkese saygı göstermekle birlikte sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar ve yorumlar birbirimizi üzmekten, ötekileştirmekten öteye gitmiyor.
Bayramyeri camii imamının yapmış olduğu paylaşım etik olarak kabul görmese inanmayan kesim bunu koz olarak kullanmış, ağza alınmayacak ifadelerle eleştirmiştir.
Şunu unutmayalım ki, futbol hakemleri hiçbir şekilde yayın organlarında kendini savunamıyorsa din görevlileri de kendilerini savunamıyor. Bunu bile bile üstlerine gitmek akıl karı değildir.
CHP Denizli Milletvekili H.Teoman Sancar’ın sırf tabanına şirin görünmek için bu paylaşımı alıp kendi hesabında paylaşması da manidardır. Bir kanat inanmadığına inanıyor. Diğer kanatta inandığı değerleri savunuyor. Bizim inancımıza göre iki tane büyük devrimci ADAM var. Başka bir ülkenin devrimcilerine sarılmaya onları yüceltmeye gerek yok.
Birincisi Hazreti Muhammet Mustafa (SAV). İkincisi de Mustafa Kemal Atatürk’tür. İki Mustafa’ya sarılmak, onları yüceltmek bize yetecektir.
Sen Mustafa Kemal Atatürk’e sarılır onun adı altında dini değerleri eleştirirsen, diğer kanatta Hz. Muhammet Mustafa’ya sarılır başka şeyleri eleştirir.
Birleşmeyi deneyelim.
Saygılarımla...