Cumartesi, 07 Aralık 2019
.
14
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

Gediz Elektrik ve DenizBank’tan Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İşbirliği

Tarım sektöründe D pazar payı ile özel bankalar arasında lider olan DenizBank ile İzmir ve Manisa illerinde görevli elektrik tedarik şirketi olarak hizmet sunan Gediz Elektrik, önemli bir iş birliğine imza attı

9821 Toplam Gösterim
Gediz Elektrik ve DenizBank’tan Çiftçilere Ödeme Kolaylığı Sağlayacak İşbirliği

 

Tarım sektöründe %44 pazar payı ile özel bankalar arasında lider olan DenizBank ile İzmir ve Manisa illerinde görevli elektrik tedarik şirketi olarak hizmet sunan Gediz Elektrik, önemli bir iş birliğine imza attı. Bu işbirliği kapsamında çiftçiler, Üretici Kartları ile Gediz Elektrik Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden yapacakları ödemelerde 3 ay vade ve 0 faiz avantajı elde edebiliyor, otomatik ödeme talimatı verebiliyor ve faturalarını hasat dönemine erteleyebiliyorlar.

 

 

Tarım sektörünün gelişmesi yönünde sürdürdüğü yoğun faaliyetler ile özel bankalar arasında birinci sırada olan DenizBank ve enerji sektörünün en önemli aktörlerinden biri olan Gediz’in hayata geçirdiği işbirliği kapsamında, çiftçiler Gediz Müşteri İlişkileri Merkezleri’nden (MİM) Üretici POS aracılığıyla yapacakları ödemelerde 1 Ağustos’tan itibaren 3 ay vade ve 0 faiz avantajı elde ediyorlar.
Üretici Kart kullanıcıları, fatura ödemelerini hasat dönemine erteleyip özel faiz oranlarından faydalanırken, Gediz ve DenizBank işbirliği aynı zamanda, otomatik tarımsal kurum ödemelerinde yüksek tüketimli elektrik faturası bulunan Gediz müşterileri için Doğrudan Borçlandırma Sistemi ile de kolaylık sunuyor.
“Üreticimizin Yanında Olmaya Devam Edeceğiz”
DenizBank Bölge Müdürü Hasan Özer Orhan, yapılan işbirliği hakkında fikirlerini şöyle belirtti: “DenizBank olarak Türk tarımının modernizasyonuna destek vermek ve tarımsal üretimde verimliliği artırmak hedefiyle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Üretici Kart ve tarım kredilerimizle sektöre sunulan hizmet kalitesinin yükseltilmesini, AB standartlarında tarımsal üretimle rekabet gücümüzün artırılmasını destekliyoruz. Tarıma yaptığımız büyük yatırımlar ve üreticimize tanıdığımız önemli avantajlarla, özel sektör bankaları arasında ilk sırada yer alıyoruz. Gediz işbirliğimiz ile de üreticilerimize destek olmaktan mutluluk duyuyoruz. Yenilikçi çalışmalarımız, önümüzdeki dönemde de artarak devam edecek.”
“Bu İşbirliği Tarımsal Sulama Müşterilerimizin Yaralarına Derman Olacaktır”

Gediz Müşteri İlişkileri Direktörü Mustafa Demir, konu ile ilgili şöyle konuştu: DenizBank ile 2014 yılında ilkini hayata geçirdiğimiz müşteri odaklı kampanyalarımıza, yenilerini ekleyerek sektörümüz için önemli adımlar atmaya devam ediyoruz. Söz konusu işbirliği kapsamında Üretici Kart sahibi çiftçiler, elektrik fatura ödemelerini 3 ay faizsiz ertelemeyle yapabilecekler. Böylece hasat sonuna veya daha da sonrasına kadar elektrik faturaları için ödeme yapmayacaklar, gecikme faizi ödemeyecekler ve enerji borçları nedeni ile kesinti riski yaşamayacaklar.
Demir sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bu kampanya müşterilerimize çok çeşitli faydalar sağlayacak ve tarımsal sulama müşterilerimizin yaralarına derman olacağına inanıyorum. Bölgemizde yaygın olarak sulu tarım çalışmaları yapılıyor ve bu suyu tarlalarına ulaştırana kadar harcanan enerji, çiftçi maliyetini artıran bir unsur oluyor. Bizler de çiftçilerimizin zor günlerinde onlara destek olmak amacıyla elektrik fatura ödemelerinde kolaylık sağlayacak kampanyamızı yenileyerek sürdürüyoruz. Tüm Gediz Müşteri İlişkileri Merkezlerine POS cihazlarının kurulumu yapılmıştır ve üretici kart sahipleri elektrik fatura ödemelerini kolayca yapabilmektedir.”

Türkiye’de Bir İlk Olan Üretici Kart Hakkında
• Çiftçiler, Üretici Kartları ile mazot, gübre, yem, tohum, tarım ilacı, tarım makinaları, yedek parça ve diğer tarımsal ihtiyaçları için ülke genelinde 17 bine yakın üye işyerinden avantajlı alışveriş yapabilir; şube veya tüm ATM’lerden nakit çekebilir veya 3 yıla varan vadelerde Üretici Kart üzerinden taksitli kredi kullanabilirler.
• Geri ödemeler, DenizBank’ın tüm tarım kredilerinde olduğu gibi ürünün hasat tarihinde yapılabilir.
• Üretici Kart başvurusu DenizBank şubelerinden, ATM’lerden ve 0850 222 68 00 no’lu İletişim Merkezinden yapılabilmektedir. Ayrıca cep telefonuna URETICI yazıp boşluk bırakıp T.C. kimlik numarası ile 3280’e SMS göndererek de Üretici Kart başvurusu yapılabilir.
• Her ay düzenli ödenmesi gereken Bağ-Kur primleri ve tarımsal faturalar için otomatik ödeme talimatı vererek ödemeler hasada ertelenebilir.
• Tarımsal elektrik ve su faturaları Üretici Kart üzerinden otomatik ödemeye alınabilir uygun faiz oranı ile hasatta ödenebilir.
• Üretici Kart Ödemeleri tüm DenizBank Şubeleri ile PTT merkez ve şubelerinden yapılabilir.

Gediz Hakkında
Gediz Elektrik Perakende Satış AŞ, Bereket Enerji Grubu'nun bir parçası ve Aydem'in bir kuruluşu olarak, İzmir ve Manisa illerinde 3 milyon müşterisine sürekli ve kaliteli elektrik hizmeti sunmak amacıyla 2013 yılında kurulmuştur.
Müşteri memnuniyeti konusunda kararlı ve öncelikli bir tutuma sahip olarak, adil bir rekabet ortamında enerji piyasasındaki varlığını sağlam adımları ile sürdüren Gediz Elektrik, görevli olduğu bölgede serbest olmayan tüketicilere Perakende Satış Sözleşmesi; bölge gözetmeksizin yurt içindeki tüm serbest tüketicilere ise İkili Anlaşma yolu ile elektrik tedarik hizmeti vermektedir.

www.gediz.com

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE