Cuma, 10 Temmuz 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
MERKEZEFENDİ

Ekrem Başer; Devlete bir kapı komşusu mesabesinde yakın olmanın adıdır muhtarlık.

AK Parti Merkezefendi İlçe Başkanı Ekrem Başer 19 Ekim muhtarlar günü dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

12017 Toplam Gösterim
Ekrem Başer; Devlete bir kapı komşusu mesabesinde yakın olmanın adıdır muhtarlık.

Başkan Başer mesajında; Demokrasimizin temel taşı, milletimizin güzide temsilcisi ve hizmetkarı muhtarlarımızın Muhtarlar Günü'nü tebrik ediyor, üstlendikleri vazifelerinde muvaffakiyetler diliyorum. Dedi


Ekrem Başer mesajının devamında; Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde 2002 yılından bu yana Devlete bir kapı komşusu mesabesinde yakın olmanın adı haline gelen muhtarlık, Devlet ile Millet arasında kurulan güçlü gönül köprülerinin temel taşı haline gelmiştir.
Kelime anlamı  “seçilmiş” olan muhtar, ülkemizde yapılmış ilk idari seçimin de öznesi olmuştur. Bu anlamda demokrasi kültürümüzün ilk basamağını teşkil eden muhtar, millet iradesiyle devletin şefkat elinin kesiştiği noktayı temsil etmektedir.  
Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti Hükümetimiz döneminde 2002’den bugüne kadar birçok alanda gelişme ve değişim içinde olan Türkiye, yerel yönetimlerin güçlendirilmesi anlamında da devrim niteliğinde adımlar atmış, muhtarlık kurumu da bu değişimden olumlu yönde kazanımlar elde etmiştir.
Muhtarlarımız, bir yandanda mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında önemli bir görevi yerine getirmektedir. Bu vesileyle bütün muhtarlarımızın Muhtarlar Günü’nü en içten dileklerimle tebrik ediyor, görevi başında şehit olan bütün muhtarlarımıza Cenab-ı Hak’tan rahmet diliyorum. İfadelerine yer verdi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE