Salı, 22 Eylül 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
TAVAS

"DİZ"LER TAVASTA VURULACAK, 800'ÜN ÜZERİNDE DİZ VURAN EFELER TAVAS'A GELİYOR

Zeybekler diyarı Tavas, Kültür ve Sanat Festivali’nin üçüncüsüne imza atmaya hazırlanıyor

31781 Toplam Gösterim
"DİZ"LER TAVASTA VURULACAK, 800'ÜN ÜZERİNDE DİZ VURAN EFELER TAVAS'A GELİYOR

Zeybekler diyarı Tavas, Kültür ve Sanat Festivali’nin üçüncüsüne imza atmaya hazırlanıyor. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, Türkiye Gençler Halk Oyunları Finallerinin de yapılacağı festivale davet etti.

 

 

Bu yıl üçüncüsü düzenlenecek Tavas Zeybek, Kültür ve Sanat Festivali’nde birçok etkinliğin yanı sıra belediye ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu arasında imzalanan protokolle Türkiye Gençler Halk Oyunları Finalleri de gerçekleşecek. Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık Denizli Gazeteciler Cemiyetinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek festival programının detaylarını anlatıp herkesi Tavas’a davet etti. Festivalin 18 Temmuz Perşembe günü saat 17:30’da belediye meydanında çelenk koymanın ardından atlılar, mehterhan ve halk oyunlarının katılımı ile Bağlar Mesireliği’ne yürüyüşle başlayacağını belirten Başkan İnamlık,”Değerlerimizi, geleneksel kültürümüzü tanıtmak amacıyla düzenlediğimiz festivalimiz 4 gün boyunca sürecek. Birbirinden ünlü sanatçılarımız sahne alacak. Tavas’ı, Zeybek Kültürümüzü devam ettirmek ve gelecek nesillere aktarmak istiyoruz ”ded

 

 

TAVAS, FİNALE EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Başkan İnamlık, Tavas’ta gerçekleştirilecek festivalin en önemli etkinliği komundaki Türkiye Gençler Halk Oyunları Finalleri’nden de bahsetti. İnamlık,”18-19 Temmuz tarihlerinde belediyemiz ve Türkiye Halk Oyunları Federasyonu arasında imzalanan protokol ile Türkiye Gençler Halk Oyunları Finalleri’ne ev sahipliği yapacağız. Türkiye’nin Gençleri Zeybekler Diyarında Buluşuyor sloganımızla ülkemizin dört bir yanından gelecek olan düzenlemeli ve düzenlemesiz kategorilerde 28 ekibin(1000 dansçının) yarışacağı Tavas’ın Bağlar Mesireliği’nde gerçekleşecek. 2 gün boyunca hafızalara kazınacak halk oyunları gösterileri yapılacak” dedi.

STANTLAR DA AÇILACAK

Festivalde ayrıca yöre insanının kültürel değerleri yaşatmak amacıyla hazırladığı el emeği göz nuru ürünler stantlarda ve sergilerde tanıtılacak. 20 Temmuz Cumartesi günü ise amfi tiyatroda gerçekleştirilecek Zeybek Paneli’nin ardından gençlerin büyük beğeni ile duyduğu Dila ve Emre Kaya konseri, 21 Temmuz Pazar günü ise 7’den 70’e halk oyunlarına gönül vermiş ‘Zeybek Duayenleri’nin gösterileri gerçekleşecek. Festivalin finalinde ise Türkiye’nin yükselen sanatçılarından Buray sahne alacak.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE