Çarşamba, 18 Eylül 2019
.
32
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

DGC ONURSAL BAŞKANI BÜLENT ÖZTÜRK İSTİFA ETTİ

Denizli Gazeteciler Cemiyeti onursal başkanı Bülent Öztürk yazılı bir açıklama ile istifa etti

13359 Toplam Gösterim
DGC ONURSAL BAŞKANI BÜLENT ÖZTÜRK İSTİFA ETTİ

Denizli Gazeteciler Cemiyeti onursal başkanı Bülent Öztürk yazılı bir açıklama ile  istifa  etti, 
 

DUYULAN RAHATSIZLIK İÇİN AÇIKLAMA YAPTI DGC'YE ADAY DEĞİLİM

 

Bildiğiniz gibi,  35 yılı aşkın süredir ekmek yediğim ve çocuklarıma rızk çıkardığım gazetecilik mesleğinde, sizlerin de takdiriyle 2005-2011 yılları arasında onurla ve şerefle cemiyet başkanlığınızı yapmış, elimden gelen projeleri, o zamanki yönetimimle birlikte hayata geçirerek, bir nebze de olsa faydalı olmaya çalışmıştım.

 

Göreve geldiğimiz ilk aylarda da 'Seçilen Başkanlar en fazla 2 dönem üst üste bu görevde bulunabilirler. İki dönem başkanlık yapmış olanlar, bir dönem ara verdikten sonra tekrar aday olabilirler.' şeklinde tüzük değişikliği yaparak, gideceğim tarihi de kendim belirlemiştim.

 

Çok şükür, cemiyet başkanlığında geçen 6 yıl boyunca, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'ne altın yıllarını yaşatmış, sürem bittiğinde de Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu Genel Koordinatörlüğü görevine seçilerek, Denizli'den gönül rahatlığıyla ayrılmıştım.

Bildiğiniz gibi yeniden Denizli'ye döndüm ve yeni bir medya projesinin(Şifre Haber) başına geçtim. Her zaman olduğu gibi, bu projede de gazetecilik mesleğine zeval getirmeden işimi yapmaya çalışacağım. 

 

Sözün sonuna gelecek olursak; Denizli'ye dönüşüme farklı kesimlerden büyük çoğunluk sevinerek yaklaşırken,.özellikle kendi meslektaşlarım arasındaki minik bir grup (her nedense) anlam veremediğim bir rahatsızlık içerisine girdiler.

 

Kendileriyle muhatap olmak gibi bir niyetim de derdim de yok... Sadece, her fırsatta ağızlarına sakız ettikleri 'onursal başkanlık' olayından duydukları rahatsızlığın, rahatsızlığını yaşamamak istediğimden ve ayrıca yeniden başkan adayı olmam ihtimalinden kaynaklı duyulan telaşı da görünce, bu yazıyla sizleri bilgilendirme ihtiyacı hissettim.

 

Herkesin şunu çok iyi bilmesini istiyorum ki; genel kurul kararıyla bana verilen 'onursal başkanlık' olayını hiç bir zaman ve hiç bir yerde kullanma ihtiyacı bile hissetmedim. Sizlerin takdir ettiği bu payenin, resmiyette değil, gönüllerde yer etmesinin benim için daha önemli olduğunu, bunun için de bir ay önce, aşağıda metnini göreceğiniz dilekçe ile bu payeden feragat ettiğime dair dilekçeyi, Denizli Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kuruluna sunduğumu ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığına da aday olmayacağımı bugün itibarıyla sizlere de duyurmak istiyorum...29.05.2019

 

Anlayışla karşılayacağınıza dair inancımla, sevgi ve saygılarımı sunuyorum...

 

Bülent Öztürk

Gazeteci

 

--------------

 

DENİZLİ GAZETECİLER CEMİYETİ YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞINA 

 

           Üyesi bulunduğum cemiyetiniz tarafından bana layık görülen 'Onursal Başkanlık' payesinden, (görünen lüzum üzerine) kendi gönül rızamla feragat ediyor, bu konuyla ilgili talebimi, ilgili kurullarınız tarafından ciddiyetle ele alınarak, gereğinin yapılmasını saygılarımla bilgilerinize sunuyorum. 19.04.2019

 

 

Bülent ÖZTÜRK 

Gazeteci

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE