Cumartesi, 07 Aralık 2019
.
14
Denizli
.
Doç. Dr.  Devrim Alkaya

DEPREMİN YAPILARDAN DAHA ÇOK, İNSANLAR ÜZERİNDE ETKİSİ VAR

Bugün deprem bölgesinde Çardak, Bozkurt, Dutluca'daydim .Deprem yapılara hasar vermenin yanında insanlar üzerinde psikolojik olarak da yıkıcı

Bugün deprem bölgesinde Çardak, Bozkurt, Dutluca'daydim .Deprem yapılara hasar vermenin yanında insanlar üzerinde psikolojik olarak da yıkıcı.Bu yıkımı açıkça bugun bir kez daha gördüm. Herkes telaşlı ve şokta. Bu açıdan yöneticilerimize bir uyarım ve istirhamım var.

 

Deprem bölgesinde görev yapan memurlar yerine ilden yedek memurlar gönderilmelidir. Havaalanı, güvenlik personeli, kaymakamlık ve belediye personelinin kilit personel harici çalışanlarına izin verilmelidir.

Özel sektör icin de aynı durum söz konusudur. Marketler, benzin istasyonlari vs ilden yeni personelle çalıştırılmalıdır.

Evi hasar gören personel, ailesi için tedirgin olan personeli işe çağırmak ve hizmet beklemek çok sıkıntılı ve zor bir durumdur.
Mülki idaremiz, yerel yöneticilerimiz ve özel sektör yöneticilerimizden saygıyla istirham ediyorum. Lütfen il merkezinden komşu ilçelerden personel desteği alarak depremzede personelinize izin veriniz.

Doç.Dr. Devrim Alkaya
Ins. Yük.Müh.& Kamu Yöneticisi