Pazartesi, 13 Temmuz 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
KÜLTÜR SANAT

ÇEYREK ASIRLIK GELENEK KIZILCABÖLÜK FESTİVALE HAZIR

24 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda festivali 25. kez yapılacak. 28-29-30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek çeyrek asırlık festivale yoğun katılım bekleniyor

20923 Toplam Gösterim
ÇEYREK ASIRLIK GELENEK KIZILCABÖLÜK FESTİVALE HAZIR


24 yıldır geleneksel olarak düzenlenen Kızılcabölük Kültür, Sanat, Tekstil ve Moda festivali 25. kez yapılacak. 28-29-30 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek çeyrek asırlık festivale yoğun katılım bekleniyor.

 


Denizli Büyükşehir Belediyesi, Tavas Kaymakamlığı ve Tavas Belediyesi’nin desteği, Kızılcabölük halki hayırseverlerin maddi manevi iaşe katkıları ve Kızılcabölükluler Vakfı tarafından organize edilen 25. (çeyrek asirlik) festival programı netleşti. 28 Haziran’da başlayacak olan program açılışında halk oyunları gösterilerinin yanı sıra saat 20’de Kızılcabölüklü olan şarkıcı Hasan Derilioğlu konseri olacak. Ardından Armağan Aslan sahne alacak. 29 Haziran Cumartesi günü ise20.30’da PAÜ Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Moda Tasarım Programı Kızılcabölük Hayalleri defilesi yapılacak. Ardından Lara konseri yer alacak. 30 Haziran Pazar günü ise ‘iki kaşık bir tabak’ keşkek hayrı ve Mevlid-i Şerif okutulacak. Akşam saat 20.00’da Tavas Belediyesi Gençlik Spor Kulübü Halk oyunları gösterisi sunumu yer alacak. Ardından 20.30’da ise Necati ve Saykolar sahne alacak.
Kızılcabölüklüler Vakfı Başkanı Osman Erkli, “Bu yılda Festival programımız dolu dolu. Kızılcabölük festivali hemşehrilerimiz için bir buluşma, bir hasret giderme, bir dayanışma günü olarak kabul ediliyor. Festivalimiz yıllardan bu yana hiç aksamadan devam ediyor. Yöremizin en uzun süredir gerçekleştirilen festivali. Bu yılda geçtiğimiz yıl olduğu gibi kapsamlı bir program hazırladık. Katılımın geçen yıl olduğu gibi yoğun olmasını umut ediyoruz” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE