adscode
Pazartesi, 08 Mart 2021
.
.
chevron_left chevron_right
Çal

ÇALLI TUANA SAÇIM SAÇIN OLSUN DEDİ

Arkadaşları için belki de en büyük umutlardan biri onları gerçekten anlamamız, hissetmemizdir diyen Tuana Bu yüzden Kanser Savaşçıları Derneği’nin başlattığı “Saçım Saçın Olsun” projesi için saçlarını kestirdi.  

60102 Toplam Gösterim
ÇALLI TUANA SAÇIM SAÇIN OLSUN DEDİ

 

Proje; Kanser Savaşçıları Derneği kanser tanısı alan kişilerin tedavi süresinde yaşadığı sorunlara ve zorluklara odaklanan bir dernek. Tedavi sürecinde kişilerin çoğunda ilk göze çarpan sorun ise çoğunlukla saç dökülmesi oluyor. Bu, sadece tedavi sürecinde gerçekleşen ve geri dönüşü olan bir durum olsa da tanı alanları olumsuz etkileyebiliyor. Kişilerin kendilerini sosyal ortamlarından soyutlanmalarına sebep olabiliyor ya da kendilerini etiketlenmiş gibi hissetmelerine yol açabiliyor. Söz konusu kaybın tedavi sürecine de olumsuz açıdan etkileri olabiliyor. Bu sebeplerden dolayı dernek üyeleri olarak bu sorunu gündeme getirilip konu ile ilgili bir proje başlatıldı.

 

Bu projeye destek olmak için saçlarını kestiren Tuana Şen; “Normalde saçlarıma hiç kıyamam, saçlarım belime kadar geliyordu. Ama bu proje için saçlarımın bir kısmını kestirip proje için Kanser Savaşçıları derneğine gönderdim. Ve buradan herkese sesleniyorum. Saçınızdan sadece 30 cm kestirip göndererek onlara sizde yardımcı olun. Saçınızın bir kısmını vererek siz bir şey kaybetmezsiniz ama onlar çok mutlu olurlar” dedi.

 

Annesi Hatice Şen; “Kızım yıllardır saçlarına kıyamayıp kestirmiyordu. Bende kuaför olarak bakımını sürekli yapardım. Şimdi kızımın böyle bir projeye destek olmak için kestirmediği saçlarını özenle kesip Kanser Savaşçıları derneğine güzelce paketleyip gönderdik. Porjeye katılmak bizi mutlu etti ve kızımın yaptığı bu destek bizi gururlandırdı” dedi.

 

Projeye destek olduğundan dolayı Tuanayı tebrik ediyoruz. Ve bu projeye destek olmaya herkesi davet ediyoruz.

 

Projeye başvurmak için  gerekli olanlar;

Öncelikle saçınızın temiz, kuru ve kargoda dağılmayacak şekilde bağlanmış olması,

Fazla kimyasal işleme maruz kalmamış ve gür olması,

30 cm’den uzun olması gerekiyor.

Bağışlanan saçlar peruk merkezinde birçok işlemden geçiyor. Özellikle hassas olan kanser hastaları için hijyen konusuna çok dikkat ediliyor.

Başvuru için: https://www.kansersavascilari.org/portfolio-items/sacim-sacin-olsun/

Etiketler:
Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE