Pazar, 20 Ekim 2019
.
25
Denizli
.
chevron_left chevron_right
MERKEZEFENDİ

BİZE FOTOĞRAF DEĞİL NUTUK VERİN

ATATÜRK'ÜN fotoğrafını her yere gereğinden fazla asmak malesef ki doğru değildir.

33916 Toplam Gösterim
BİZE FOTOĞRAF DEĞİL NUTUK VERİN

Sayın Şeniz hanım

Seçildiğinizden itibaren her yerde ( Kültür Merkezinde, sokaklarda) MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜN basılmış ve iplere asılmış fotoğraflarını görmekteyim. Öncelikle bundan rahatsız değilim, ATATÜRK'ÜN izini takip eden bir genç olarak sizi uyarmaktayım. ATATÜRK'ÜN fotoğrafını her yere gereğinden fazla asmak malesef ki doğru değildir. Yapılması gereken ATATÜRK'ÜN fotoğrafını bastırıp her yere asmak değildir, yapılması gereken fotoğraflara yapılan masrafı ATATÜRK'ÜN bizlere hediye ve yol gösterici olarak bıraktığı NUTUĞU her gence ve yaşlıya ücretsiz bir şekilde dağıtmaktır. ATATÜRK'ÜN suretinden çok düşünceleri ve hayatı daha önemli ve yol göstericidir. Bunun bir örneğini sayın Fethi Akcan yapmış ve öğrencilere NUTUK hediye etmiştir. Sizden vatandaş olarak tek ricam, baskı için harcadığınız bütçeyi NUTUK kitabını ücretsiz dağıtmak için kullanın. Bu sayede ATATÜRK'ÜN düşüncelerini ve hayatını öğrenecek bir çok genç ve yaşlı vatandaş olacaktır. Bir fotoğraf asmak ile ATATÜRK'ÜN düşüncelerine hizmet etmiyorsunuz aksine karşı geliyorsunuz ve bu sağ kesim tarafından da (PUTLAŞTIRMA) olarak anlaşılıyor. Çal belediye başkanı sayın Fethi AKCANI tebrik ediyor ve bu inceliği ve hassasiyeti için teşekkür ediyorum. Son olarak, ATATÜRK'ÜN sözlerini size tekrardan hatırlatmak isterim.

"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu kafidir"

"Benim naçiz vücudum, bir gün elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti, ilelebet payidar kalacaktır.
Çocukken fakirdim. İki kuruş elime geçince bunun bir kuruşunu kitaba verirdim. Eğer böyle olmasaydı, bu yaptıklarımın hiç birini yapamazdım"

" İki Mustafa Kemal vardır: Biri ben, et ve kemik, geçici Mustafa Kemal… İkinci Mustafa Kemal, onu “ben” kelimesiyle ifade edemem; o, ben değil, bizdir! O, memleketin her köşesinde yeni fikir, yeni hayat ve büyük ülkü için uğraşan aydın ve savaşçı bir topluluktur. Ben, onların rüyasını temsil ediyorum. Benim teşebbüslerim, onların özlemini çektikleri şeyleri tatmin içindir. O Mustafa Kemal sizsiniz, hepinizsiniz. Geçici olmayan, yaşaması ve başarılı olması gereken Mustafa Kemal odur!"

Şeniz Doğan Fethi Akcan

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE