adscode
Salı, 26 Mayıs 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
EĞİTİM

Bir akademisyenin yaşamı

Okumaya verilmis bir ömür... Öğrendiklerimi mühendislik fakültesinde yeni dersler açarak veya verdiğim derslerin içeriğine ekleyerek öğrencilerimle paylaştım

7442 Toplam Gösterim
Bir akademisyenin yaşamı

 

Söke Ziraat Teknik Lisesinde mecburi hizmet karşılığı parasız yatılı lise egitimi, 9 Eylül Üniversitesinde İnşaat mühendisliği lisans, PAU de Geoteknik (İnşaat mühendisliği ) yüksek lisans ve doktora eğitimi esnasında PAU insaat mühendisliği bölümünde 8 yıl süren Araştırma görevlisi olarak çalışmak ve Doktor olduktan sonra ardından Yardımcı Doçentlik günleri.....

Yönetim bilimleri, Ekonomi ve Hukuk alanında yeni bilgiler için,
Doktora sonrası Anadolu Üniversitesinden;
Kamu Yönetimi 2005 (lisans),
Adalet 2014 (önlisans),
Çalışma Ekonomisi 2016 (lisans) ,
Tarım 2018 (önlisans) bölümlerinden mezun oldum.

Okumaya verilmis bir ömür... Öğrendiklerimi mühendislik fakültesinde yeni dersler açarak veya verdiğim derslerin içeriğine ekleyerek öğrencilerimle paylaştım.

Fakülteler yüksek mühendis, kamu yöneticisi, hukukçu, çalışma ekonomisti, tarımcı gibi ünvanları getirdi. Yeni bilgiler Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı, A sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı ve Eğiticiliği, Bilirkişilik, Uzlaştırmacılık, Trafik kazaları gibi farklı uzmanlıkların yolunu açtı. Bu sayede çok sayıda proje de danışmanlık, çok zorlu dosyalarda bilirkişilik yaptım. Akademik dünya ve asıl mesleğim İnşaat mühendisliğinde 2016 yılında Doçent Dr. ünvanı aldım.

Öğrendiğim bilgiler ve uzmanlıkları hiç bilgi kıskançlığı yapmadan meslektaşlarıma, her daldan mühendislere kesintisiz sundum. İMO' da Geoteknik - zemin mekaniği- istinat yapıları gibi özel uzmanlık kursları verdim. Binlerce insaat muhendisi meslektaşım olacak öğrencimin yanında, onlarca inşaat yüksek mühendisi, yüzlerce Gayrimenkul Degerleme Uzmanı ve Pausem'de binlerce iş güvenliği uzmanı yetiştirdim.

Halen Pamukkale Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat mühendisliği Bölümü, Geoteknik Anabilim Dalı Başkanı olarak akademik çalışmalarıma devam ediyorum. Akademik dünya yanında sivil toplum örgütlerinde halk için bilim anlayışı ile Denizli Yörükleri Derneği Başkan Yardımcılığı , Acıpayam Dernekler Birliği 2. Başkanlığı , Anadolu Basın Yayın Birliği Genel Sekreterliği gibi görevler üstleniyorum. Kırsal kalkınma, tarımsal üretici örgütleri, kooperatifler gibi konularda konferanslar, seminerler veriyorum.

Bu denli yoğun ve uzun eğitim olanağı sağlayan bu güzel ülkeye, vatana ve vergi veren her ferdine minnet borcum, hizmet borcum var. Allah güzel vatanıma, milletime faydalı işler yapmayı nasip eylesin.

Doç.Dr. Devrim Alkaya
Pamukkale Üniversitesi

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE