adscode
Salı, 26 Mayıs 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

BAŞKAN VURAL BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi

5063 Toplam Gösterim
BAŞKAN VURAL BASIN MENSUPLARI İLE KAHVALTIDA BULUŞTU

 
Çivril Belediye Başkanı Niyazi Vural, basın mensupları ile kahvaltı programında bir araya geldi.
 
Denizli'nin Çivril İlçe Belediye Başkanı Niyazi Vural,  basın mensupları ile Beydilli Mahallesi'nde bulunan restoranda buluştu. Ulusal basın, Denizli Basın ve Yerel Basın çalışanlarının katıldığı programda Başkan Vural,  gazetecilere bilgi verdi. Tekne turu ile gölü tanıtan Vural, "Tüm Türkiye’deki vatandaşlarımızı doğa harikası olan Işıklı Gölü’nü görmeye davet ediyoruz.
 
 
Göl, Büyük Menderes nehrinin kaynağını oluşturuyor.
 
 
İçinde yetişen alabalıklarımız, dişli dediğimiz turna balıklarımız lokantalarda gelen ziyaretçilerimize ikram edilmektedir. Bütün misafirlerimizi burada ağırlamak isteriz. Burası yaban hayatı açısından da çok önemli bir yere sahip. Burası değişik türdeki göçmen kuşların barındığı, yumurta bıraktıkları, yavruladıkları yer konumunda. Bu yönden de doğa harikası bir yer diyebiliriz” dedi.
 
 
 
Çivril'in doğa harikalarına sahip bir ilçe olduğunu belirten Vural, “Hemen önümüzde bir dağımız var Ak Dağı Ege Bölgesi'nin Honaz Dağı'ndan sonra ikinci büyük dağı. Dağ’ın zirvesinde hala kar var. Kar kuyuları var. O karlardan kar getirip pekmez ile birlikte vatandaşlara ikram ediliyor. Daha sonra Koca Yaylamız var. Gümüşsu’da çok güzel bir şelalemiz var. Gümüşsu’da bir Tokalı Kanyonumuz var. Kendini böyle genç hisseden bütün hemşerilerimizi, gençlerimizi oraya davet ediyoruz. O adrenali yaşamaları gerekiyor. O kanyon’dan yürüyüş yapıp harika manzaradan yaylaya kadar yürüyüş yapmalarını istiyoruz." dedi. Çivril’in tarih ve kültür açısından da zengin olduğunu vurgulayan Niyazi Vural, “Bütün bunlar Çivril’e gelmek için bir sebep ama yeterli mi? yeterli değil. Çivril’in bir tarihi kökeni var. Büyük bir geçmişi var. Yerleşim itibariyle Laodikya antik kenti ile aynı dönemlere rastlayan bir tarihe sahip. Bu bölgede Roma ve Selçuklu’dan kalma birçok tarihi eser var. Buraların gezilip görülmesi gerekiyor. Bu topraklar Miryokefalon Savaşı’nın yapıldığı topraklar. Türk tarihi açısından çok önemli bir geçmişe sahip topraklar. Çünkü Miryokefalon Savaşı ile Anadolu bir Türk yurdu haline geldi ve o mühür Çivril’de vuruldu. Bu konu hakikaten çok önemli üzerinde durulması gereken bir konu. En az Malazgirt Zaferimiz kadar önemli bir konu. Bunu tüm tarihçiler ağız birliği ile söylüyorlar. Biz bunlardan dolayı, tarih,  kültür ve doğaseverlerimizi buraya davet ediyoruz. Gelsinler bu savaşların meydana geldiği alanları ve diğer güzelliklerimizi görsünler." şeklinde konuştu.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE