Pazartesi, 13 Temmuz 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
GÜNDEM

BAŞKAN KARADABAN'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 100. kuruluş yıldönümünü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

7869 Toplam Gösterim
BAŞKAN KARADABAN'DAN 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI MESAJI


23 Nisan 1920 tarihinin milletimiz için anlamı ve önemi büyük olduğunu belirten Başkan Karadaban, ‘Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir’ sözünün kanıtı olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığı, ulusal egemenliğinin ilan edildiği bugünün çocuk bayramı ile taçlandırıldığı gün olduğunu söyledi. Başkan Karadaban , “23 Nisan, dünyada bir tek ülkemizde tüm çocuklara armağan edilen bir bayramdır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeleri bizlerin de en büyük arzusudur” diye konuştu.

Bu yıl 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın iki nedenden dolayı çok farklı kutlanacağını dile getiren Başkan Karadaban , “Birinci neden bu yılın Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 100. yılı olması. İkincisi ise dünyayı saran korona virüs salgını nedeniyle bayramın evlerden kutlanacak olması. Fakat salgına rağmen evlerde yapılacak kutlama rengarenk ve yüzüncü yıla yakışır coşkuyla gerçekleşecek. Çocuklarımız her yıl süsledikleri sınıflarının yerine bu yıl odalarını süsleyerek aynı heyecanı ve coşkuyu aileleri ile birlikte yaşayacaklar” ifadelerini kullandı.

Türkiye olarak bu süreci çok güçlü bir şekilde atlatacaklarına inandığını dile getiren Başkan Karadaban, bu anlamda katkı sağlayan herkese teşekkür etti. Başkan Karadaban “Bizler, pek çok zorluğun üstesinden gelmiş bir milletiz. Bunun da üstesinden geleceğimizin emarelerini görüyoruz.” dedi.

Bu duygularla, başta Denizlili hemşehrilerim olmak üzere tüm milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere ebediyete irtihal eden tüm şehitlerimizi, gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyorum" ifadelerine yer verdi.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE