Çarşamba, 30 Eylül 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
MERKEZEFENDİ

BAŞKAN DOĞAN’DAN YEREL GAZETELERE CAN SUYU

MERKEZEFENDİ BELEDİYESİ VE GAZETECİLER CEMİYETİ YEREL GAZETELERİ VATANDAŞLARA ÜCRETSİZ ULAŞTIRACAK

25986 Toplam Gösterim
BAŞKAN DOĞAN’DAN YEREL GAZETELERE CAN SUYU

 

Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti 2 günlük sokağa çıkma yasağı boyunca vatandaşlara yerel gazeteleri ücretsiz ulaştıracak.
Korona virüs salgının kapsamında alınan önlemler kapsamında hafta sonu sokağa çıkma yasağı uygulanacak. İçişleri Bakanlığı’nın belirttiği görevliler dışındaki bir çok vatandaş hafta sonu Denizli'nin de dahil olduğu 31 ilde sokağa çıkma yasağına tabi olacak. Vatandaşlar 2 gün boyunca evlerinde vakit geçirirken Merkezefendi Belediyesi ve Denizli Gazeteciler Cemiyeti bu süreçte yerel basının desteklenmesi için ortak bir çalışma gerçekleştirdi. Denizli'de 18 Nisan 2020 Cumartesi günü baskısı yapılacak 3 yerel gazete, Merkezefendi Belediyesi’ne bağlı ekipler tarafından vatandaşa dağıtılacak. Vatandaşlara ekmek, su, maske gibi temel ihtiyaç maddelerini ulaştıran Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Gazeteciler Cemiyeti'nden gelen talebi de boş çevirmedi.
1500 GAZETE ÜCRETSİZ DAĞITILACAK
Merkezefendi Belediyesi yarın baskısı yapılacak Yeni Olay Gazetesi, Deha20 Gazetesi ve Horoz Gazetesi’nden 500’er adet gazeteyi satın alacak. Başkan Şeniz Doğan'ın talimatı ile alınan gazeteler vatandaşlara ücretsiz dağıtacak. Yerel gazeteler korona virüs salgını sürecinde zor günler yaşarken, Merkezefendi Belediyesi ile Gazeteciler Cemiyeti bu uygulaması ise gazetelerin vatandaşlarla buluşmasını sağlayacak. Denizli Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Muhammet Karaçay, içinde bulunulan bu zorlu süreçte yerel gazetelere destek veren Merkezefendi Belediyesi’ne ve Başkan Şeniz Doğan’a teşekkür etti. DGC Başkanı Karaçay, “Böyle süreçlerde basının önemi bir kere daha ortaya çıkmıştır. Bugün tüm Türkiye’nin kulağı basın mensuplarından, gazetelerden ve televizyon kanallarından gelecek haberlerde. Korona virüs salgını boyunca meslektaşlarımız her gün vatandaşlara doğru haberleri ulaştırmak için sahalarda mücadele ediyor. Mesleğimizin önemi herkes tarafından bir kere daha anlaşıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan’a böyle bir süreçte gazetelere destek olduğu ve vatandaşlara kentin değeri olan gazete ulaştırdığı için teşekkürü borç biliyoruz” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE