Cuma, 03 Temmuz 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
SİYASET

ANALARIMIZIN HAKLI MÜCADELESİNİ AMACINDAN SAPTIRAMAYACAKLAR

Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay ve Yönetim Kurulu Üyelerinden, Diyarbakır’da Oturma Eylemi Yapan Annelere Destek

17202 Toplam Gösterim
ANALARIMIZIN HAKLI MÜCADELESİNİ AMACINDAN SAPTIRAMAYACAKLAR


Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Pamukkale İlçe Kadın Kolları Başkanı Zehra Karabay ve Yönetim Kurulu Üyeleri, çocukları Terör Örgütü PKK tarafından kaçırılan annelerin, HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki oturma nöbetine destek verdi. Her geçen gün sayıları artan ailelerle ilgili açıklama yapan Ök, “Hain terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin gerçek yüzü ortaya çıkmaya devam ediyor. Türkiye terörle mücadele ettikçe PKK ve uzantıları çözülecek, ailelerimiz evlatlarına kavuşacaktır.” ifadelerini kullandı.
Hacire Akar, 21 Ağustos'ta kaybolan oğlu Mehmet'in HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığını iddia etmiş, 1 gün sonra parti il binası önünde oturma eylemi başlatmış ve 3. günün sonunda oğluna kavuşup, eylemine son vermişti. Hacire Akar’ın çocukları kayıp annelere çağrıda bulunmasının ardından acılı anneler, 3 Eylül Salı gününden itibaren Diyarbakır HDP İl Binası önünde oturma eylemi başlattı. Ak Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, sayıları 24’e yükselen ailelere destekte bulunarak, “Terör ve terör sevicilerinin artık sonu gelmiştir. Bölge halkı artık bunlara pabuç bırakmayacak. Bu vesileyle hain terör örgütünün siyasal uzantısı HDP’nin de gerçek yüzü ortaya çıkmaya devam ediyor. Bizler evlat nöbetinde olan analarımızın her zaman yanındayız, olmaya da devam edeceğiz. Terörle mücadele kararlılığımız devam etmektedir. Bu sayede hem PKK hem de siyasal uzantıları çökmeye başladı. Bunlara en son yumruğu da acı çeken ve evlatlarına kavuşmak isteyen analarımız vuracaktır” dedi.
ANALARIMIZIN HAKLI MÜCADELESİNİ AMACINDAN SAPTIRAMAYACAKLAR
İnsan hakları ve barış sözleriyle terör örgütü savunuculuğu yapıldığına da dikkat çeken Milletvekili Ök, bu tip söylemlerde bulunanların nafile çaba içinde olduğunu vurguladı. Ök, “Hendeklerin kapatıldığı dönemde barış ve demokrasi söylemiyle terörle mücadeleyi amacından saptırmaya çabalayanlar bugün yine aynı çaba içindedir. Analarımızın bu haklı mücadelesini kimse sulandıramayacaktır. Bu çevreler nafile çaba içerisindedir. Ordumuz ve devletimizin terörle mücadeledeki başarıları devam ettikçe bu kesimlerin sesleri giderek azalacaktır. Analarımızın dimdik duruşları onlara verilen en güzel cevaptır.” dedi.

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE