adscode
Çarşamba, 27 Mayıs 2020
.
13
Denizli
.
chevron_left chevron_right
SPOR

ALPEREN'DEN TARİHİ BAŞARI

İtalya'da devam eden 30. Üniversite Yaz Oyunlarında Denizlili Milli Sporcumuz Alperen Acet, finalde 2.24m atlayarak gümüş madalya kazandı. Bu başarı Universiade tarihinde yüksek atlamada Türkiye'nin ilk madalyası olarak tarihe geçti

11163 Toplam Gösterim
ALPEREN'DEN TARİHİ BAŞARI


İtalya'da devam eden 30. Üniversite Yaz Oyunlarında Denizlili Milli Sporcumuz Alperen Acet, finalde 2.24m atlayarak gümüş madalya kazandı. Bu başarı Universiade tarihinde yüksek atlamada Türkiye'nin ilk madalyası olarak tarihe geçti.

İtalya’nın Napoli kentindeki 30. Üniversite Oyunları’nda Türkiye, atletizmde Özkan Baltacı’nın altın madalyasından sonra bir gümüş, bir de bronz madalya elde etti. Erkekler yüksek atlamada yarışan Türkiye Rekortmeni ve Avrupa beşincisi Milli Atlet Alperen Acet, eleme turlarının ardından çıktığı final yarışlarında sırasıyla 2.10m -2.15m -2.21m ve 2.24m’lik atlayışlar gerçekleştirdi ve gümüş madalyanın sahibi oldu. Yarışmada 2.30 ile birinci olan Bulgar Tihomir Ivanov’un arkasından ikinciliği elde eden Acet, oyunlar tarihinde yüksek atlama branşında Türkiye’ye madalya getiren ilk atlet olarak tarihe geçti.
İTALYA’DAN İSVEÇ’E GEÇTİ
20 yaşındaki Denizlili milli atlet Alperen Acet, Universiade yarışlarının ardından Türkiye’ye dönmeden 11-14 Temmuz tarihlerinde yapılacak U23 Avrupa Şampiyonası için milli takımla İsveç’e geçti.
ACET “ÖNEMLİ BİR HEDEFİ TUTTURDUK, MUTLUYUM”
Telefonla görüşlerini aldığımız Milli Atlet Alperen Acet, Antrenörü Cavit Ceylan’la birlikte sezon başında koydukları 2019 yılı hedeflerinde Üniversiade’tan madalya ile dönmek olduğunu ve bunu başardıkları için mutlu olduğunu kaydetti.
ANTRENÖR CEYLAN “BÜYÜK HEDEFLER KOYDUK, İNANÇLIYIZ”
Tecrübeli Antrenör Cavit Ceylan, Alperen’le birlikte sezon başında kendilerine büyük hedefler koyduklarını, Universiade’ta emeklerinin karşılığını almanın gururunu yaşadıklarını belirtti. U23 Avrupa Şampiyonasından da madalyayla dönmeyi istediklerini belirten Ceylan; kendilerine inanan, güzel dilekleri ve dualarıyla destek olan herkese teşekkür etti.
İBANOĞLU “ALPEREN BİR KEZ DAHA GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI”
Sezon başında Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu’na başarı sözü veren ve performansıyla sözünü tutan Alperen Acet’i ilk kutlayan isimlerden biri de İl Müdürü İbanoğlu oldu. Alperen’in tarih yazmaya devam ettiğini söyleyen İbanoğlu, azimli ve disiplinli çalışmalasıyla başarıyı sonuna kadar hakettiğini belirterek, bir kez daha göğsümüzü kabartan Alperen Acet ve başarıda pay sahibi Antrenör Ceylan’a teşekkür etti.

 

Emoji ile tepki ver!
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0
  • 0 Yorum
  • Yorumu Gönder
  • DAHA FAZLA SONUÇ YÜKLE